Українська коляда для діаспорян у Німеччині

Цими днями учні Винниківської державної дитячої школи мистецтв №9 заколядували для українців Німеччини. Майже два десятки дітей поїхали у “колядовий тур” на запрошення греко-католицької парафії св. Володимира у німецькому Ганновері. У мандрівці посприяв зокрема о. Роман Максимців, який є душпастирем цієї української громади.

28

“Це вже є друга така поїздка. Головна мета -засвідчити ще раз духовну солідарність з нашими українцями, які є у діаспорі. Саме тому ми привезли культурну програму, сповнену духовністю. Оскільки Різдвяний Дух особливо уособлює українська колядка.  Тим паче, що до Різдва Христового за Григоріанським календарем залишилися лічені дні. Також діти виступатимуть у міській Ратуші Ганновера. І там буде присутній бургомістр. Окрім того, діти мали екскурсію,відвідали різні культурні осередки. І особлива нотка, що ці діти мешкають в українських родинах.  Тобто це живе спілкування, ділення досвідом”. – зазначила концертмейсер, завуч державної дитячої школи мистецтв №9, Юлія Цвьок.

2


Окрім дітей-учасників ансамблю “Вишиванка” та пані Юлії Цвьок, також, подорожують – концертмейстер Марія Іванечко та Соломія Гарасим, скрипалька, переможець численних конкурсів.

Думаю, що коляда для діаспорян – це дуже важливо  для дітей, які поїхали у мистецьку мандрівку – переконаний директор державної дитячої школи мистецтв № 9, Ярослав Харун:

“Торік одна школярка, яка долучилася до коляди,знайшла у Німеччині своє коріння! Там був її стрийко, який 15 років шукав родичів у Львові, а виявилося, що його родина весь цей час мешкала у Винниках. Тобто зв’язки з діаспорою ми активно налагоджуємо.І діти завжди із задоволенням їдуть у Німеччину. Адже також відкривають для себе німецьку культуру”.

25


2526


Із закордонної мандрівки творчі школярі повертаються вже завтра.

Фото із Інтернету.