“Україну розпинають, а світ спостерігає”: Владика Борис звернувся до американців

На брифінгу в Українській католицькій національній святині Святого Сімейства у Вашингтоні, округ Колумбія, 10 березня виступив  Митрополит Філадельфійський УГКЦ Владика Борис. Він розповів про повномасштабне вторгнення російського окупанта в Україні. У своєму виступі Владика Борис згадав, чому росія напала на Україну, що сьогодні відбувається на території України та як світ має реагувати на цю війну. 

«За останні 250 років, щоразу від російської окупації на місцях служіння Українська Католицька Церква була придушена, так само як і Православна Церква України.  Релігії сильно постраждали», – говорить Владика  Борис. Але додав, що сьогодні страждання українців припали саме на період Великого посту:  «Ми в паломництві до воскресіння».

За словами владики, саме віра є рушієм українців у цій боротьбі. Однак він заявив, що в цей час, коли Україна страждає, світ просто спостерігає:

«Їхня віра (українців) підтримує та надихає їх, щоб боротись за свою націю від вторгнення російських військ. Українці  мають сміливість, тому що у них є мислення, засноване на католицькій соціальній доктрині. Україну розпинають, а світ спостерігає, світ чекає. Зрозуміло, що те, що відбувається, є нищівним».

Владика Борис підкреслив, чому росія нападає на Україну. І ось як звучить відповідь:

«Путін веде цю війну, тому що Україна має вільне і відкрите суспільство. Україна карається за те, що це демократія, зі вільною пресою, свободою совісті, вільними виборами… Жива демократія та ліберальне суспільство – це те, чого Путін боїться найбільше», – сказав Президент УКУ. 

Владика Борис, говорячи про співчуття та підтримку українців, а також про масову допомогу тим, хто шукає порятунку у безпечних місцях, покинувши зруйновані домівки, сказав: «Не на військовому фронті, але ця війна – вже завершена. Морально Україна виграла цю війну. Українці об’єднали світ. У США вони об’єднали демократів і республіканців – це диво».

Владика Борис згадав усі злочини росії проти України: про вбивство мирних українців, обстріли та бомбардування житлових будинків, полового будинку та інших споруд. Відповідаючи на запитання, що потрібно українському народу, архиєпископ Ґудзяк сказав: 

«Ми просимо зрозуміти, що відбувається, що невинні люди гинуть від ракет і бомб. Ми просимо вас молитися та допомагати. Зрозуміло, що мільйони біженців потребуватимуть гостинності, і було б чудово, якби Америка, яку побудували іммігранти, якби ми могли надати прихисток цих цим людям (українцям), що залишились без дому», – звернувся владика Борис. 

Джерело: Catholic Standard