Владика Володимир перед іконою Матері Божої: “Христос допомагає Богородиці бути нашою матір’ю і заступницею”

В Архикатедральному соборі св. Юра, з нагоди першого дня травня, що є місяцем особливого почитання Пресвятої Богородиці, запалили лампаду  перед Теребовлянською Чудотворною іконою. 

Моління очолив Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.  У своєму слові владика Володимир зауважив, що сьогодні розпочався травень – місяць почитання Богородиці. 

“Впродовж травня ми будемо збиратися на особливу молитву до Богородиці. Позаяк травень – це місяць матері.  Сьогодні, ми у стіп Теребовлянської ікони Богородиці, запалили світло. Воно має пригадувати нам, що великодній ранок повинен завжди  тривати у нашому житті. Світло лампади має нагадувати, що світло Великоднього ранку вже ніхто і ніколи не зможе загасити.  Жодна темрява не затьмарить пасхальної радості і надії”, – сказав він. 

Владика Володимир пригадав слова святого Альфонса Ліґуорі: “Богородиця має велику місію допомагати”. 

Після чого звернув увагу всіх  на зображення Марії, що міститься на іконі: “На ній бачимо дотик рук Богородиці й Ісуса. Христос немов би вкладає свої руки у руки своєї матері.  Складається враження, що Він допомагає Богородиці бути нашою матір’ю і заступницею”, – наголосив єпископ-помічник. 

“Щиро дякую Тобі, Пресвята Богородице, за те, що Ти погодилася стати матір’ю Ісуса Христа і водночас, нашою матір’ю. Заступайся за нас, опікуйся нами і допомагай нам. Якщо ми будемо неслухняні, то Ти, як добра мама, зрозумій це. Будь для нас вчителькою і вкажи нам дорогу на правильні стежки життя”, – на завершення попросив у Богородиці архиєрей. 

Довідка: Ікона Матері Божої Теребовлянської (Матері Божої Милостивого Захисту) — одигітрія, одна з найстаріших «плачучих ікон» України. Походить із Підгорянського монастиря поблизу Теребовлі. Зберігається в архікатедральному соборі Святого Юра у Львові