В Архикатедральному Соборі святого Юра звучатимуть давні духовні напіви Великого Посту

Театральний центр «Слово і голос» запрошує львів’ян на особливий духовний вечір давніх напівів «ІРМОС».
 
В стінах Архикатедрального Собору святого Юра звучатимуть піснеспіви Великого Посту у виконанні Наталії Половинки, Марії Кміть та Юлії Оліяр. 
 
З грецької heirmos – зв’язок, ланка, пісня ірмологійний спів, монодія – традиційний християнський духовний спів в Україні.
 
«ІРМОС – це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмолойний спів – православна духовна практика, що здійснюється в сучасному соціокультурному просторі в новітніх художніх формах. Проект ІРМОС розпочався в 2000 році і триває як Дорога людей мистецтва на територію Духа», – зазначають організатори.
 
Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку – з рук в руки, пізніше – кулизм’яним записом. Ввібравши мелос української традиційної пісні, до 16-го ст. вони сформувались в Український духовний напів і протягом 16-17 ст. були зібрані в український нотолінійний Ірмолой – Богослужбову книгу, складену з монодичних співів – ірмосів.
 
Ірмос – літургійний жанр давньоукраїнської духовної музики, який поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть. Сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів.
 
Великою мірою завдяки проєкту ІРМОС ірмолойний спів поволі повертається в українські церкви.
Керівники проєкту – Сергій Ковалевич та Наталія Половинка
 
Духовний вечір відбудеться у неділю, 19 березня 2023 року, в Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5).
 
Початок о 18:00 
Тривалість – 1 год 15 хв
Вхід вільний