В Індії відбудеться IV Міжнародний кінофестиваль імені Матері Терези

11На початку вересня у Ватикані відбудеться урочисте звершення канонізації  Матері Терези Калькуттської, засновниці згромадження Місіонерок Милосердя, албанської черниці, яка присвятила все своє життя служінню найбіднішим в Індії. З цієї нагоди триває підготовка до IV Міжнародного кінофестивалю імені Матері Терези, який почнеться в Калькутті 26 серпня — в день народження майбутньої святої — і завершиться 29 серпня.

Організатором культурної події виступила міжнародна католицька організація SIGNIS, керівник якої Суніл Лукас розповів про мету майбутньої події: «Ми хочемо представити найкращий і найбільший репертуар художніх і документальних фільмів про життя і особистість Матері Терези, лауреата Нобелівської премії миру 1979 року. Ми хочемо наблизити окремих глядачів і громадську думку загалом до діяльності цієї місіонерки», — підкреслив президент організації.

Остаточний список фільмів, які будуть показані на фестивалі, поки ще не затверджений, проте керівники заявляють, що в програмі братимуть участь щонайменше 20 кінострічок, серед яких дві світові прем’єри: «Люби до болю» і «Спогади про Матір». На міжнародному кінофестивалі в Калькутті буде показано фільм «Мати Тереза: в ім’я найбідніших Господа», головну роль у якому зіграла Джеральдін Чаплін, дочка знаменитого актора і режисера. Серед документальних робіт вирізняється довгоочікувана прем’єра фільму «Спадщина Матері Терези», який у хронологічному порядку простежує діяльність майбутньої святої та подає кілька інтерв’ю з нею, взятих у різні періоди її життя.

Довідка:

Кінофестиваль імені Матері Терези вперше відбувся 2003 року, незабаром після беатифікації знаменитої черниці, за підтримки і схвалення архидієцезії Калькутти і самих Місіонерів Милосердя. Вдруге фестиваль проводився 2007 року, з нагоди 10‑ї річниці смерті Матері Терези, а в третій раз він був приурочений до сторіччя з дня її народження й відбувся 2010 року.

Джерело: radiovaticana.va