В іракському місті Кераґош християни радіють звільненню від ісламістів

cr123wsdodalРадість християн в іракському місті Кераґош (Бахдіда), звільнених від тиранії самозваної «Ісламської держави», — заразлива! Натовпи вірних, серед них діти й молодь, із запаленими свічками — символом світла Христового, святкували співаючи і танцюючи.

У короткому відеоролику, поширеному агенцією Askanews, християн Кераґоша вітають їхні співбрати з Ербіля — неформальної столиці іракського Курдистану. Звільнені танцють, співають і дякують за свободу. Запис зроблено поблизу храму св. Стефана.

Християни були звільнені внаслідок військової операції іракських збройних сил у ході боротьби за визволення Мосула, розпочатої тиждень тому. Місто було під владою ІДІЛ від червня 2014 року.

mosul-irak

Найбільше християн у цій країні налічується в Бартеллі. Це коротке відео було зроблене 22 жовтня. Його записала Джозі Ензор, кореспондентка британського «The Telegraph». Біля запису журналістка розмістила коментар: «Я поїхала з іракською Золотою дивізією до щойно звільненого християнського міста Бартелла. Церковні дзвони тут б’ють знову, уперше за два роки окупації ІДІЛ».

Джерело: CREDO