В Митропроличій Базиці РКЦ відбувся концерт класичної музики

max-20170820123841420Увечері, 19 серпня 2017 року, в Митрополичій Базиліці у рамках Міжнародного фестивалю «Музика у старому Львові і Кракові» відбувся концерт струнного дуету Євгена Кострицького (скрипка) і Валентини Пришляк (альт). Ведуча – музикознавець Софія Іванова з Львівської національної філармонії розповіла, що Фестиваль – це спільний міст дружби між Львовом і Краковом.

У Львові він проводиться втретє і сорок перший раз у Кракові. Концерти за участю понад ста виконавців з України та з Польщі виступають почергово в Кракові і у Львові, переважно в храмах. У вщент заповненій львівській латинській катедрі прозвучала музика Йоганна Себастьяна Баха та Вольфганга Амадея Моцарта.

Молоді виконавці вже здобули визнання. Євген Кострицький – випускник лондонської Guildhall School of Music & Drama, учасник міжнародних фестивалів у Німеччині, США та Польщі. У листопаді 2005 р. став володарем призу англійської компанії Slaughter & May «Музикант року». У доробку Валентини Пришляк – гра в оркестрі «INSO-Львів», стажування у Міжнародній музичній академії Єгуді Менухіна, разом з квартетом Lumiere – перемоги на конкурсах «Gianni Bergamo Classic Award» (Лугано) та Міжнародному конкурсі Моцарта (Зальцбург). Зараз альтистка навчається у Швейцарії.

Вікарій о. Гжегож Кіда подякував музикантам за концерт у Митрополичій Базиліці.

Автор: Костянтин Чавага

Джерело: Львівська Архідієцезія РКЦ в Україні