В пам’ять Героїв Небесної Сотні у Львові вперше прозвучить «Велика» меса Моцарта

У суботу-неділю, 20 та 21 лютого, у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівська обласна філармонія та Державна академічна хорова капела «Дударик» презентують прем’єрне виконання Великої меси до мінор Вольфганга Амадея Моцарта. Для виконання цього твору музиканти з України та Польщі об’єдналися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих на війні на сході України.

У концерті візьмуть участь Дорота Щепанська (сопрано, Польща), Агнєшка Тиравська-Копєц (сопрано, Польща), Назар Лозинський (тенор), Назар Омельчук (бас), Академічний хор Люблінської Політехніки (м. Люблін, Польща), Ельжбєта Кшемінська (диригент), Державна академічна хорова капела «Дударик» (художній керівник – народний артист України Микола Кацал), Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (художній керівник – Герой України, народний артист України Мирослав Скорик). Диригент –  заслужений діяч мистецтв України Володимир Сивохіп.

За словами диригента капели «Дударик» Дмитра Кацала, «Велика» меса до мінор – один із останніх найвеличніших творів Вольфганга Амадея Моцарта. Цей твір буде вперше виконаний у Львові, і у цьому його безумовна цінність. Його виконання стане  гідним вшанування «Воїнів Світла».

Усі кошти, зібрані на концертах, та кошти з реалізації квитків буде передано на допомогу родинам загиблих героїв Третього аеромобільно-десантного батальйону 80-ї бригади. Саме із цим підрозділом ЗСУ капелу «Дударик» пов’язують давні стосунки: музиканти надають десантникам волонтерську допомогу. Насамперед кошти підуть на допомогу двом багатодітним сім’ях, батьки яких загинули при обороні Донецького аеропорту.

Також у фойє філармонії впродовж тижня буде представлена експозиція Київського музею Революції Гідності, що є дотичною до сьогоднішніх подій.

За матеріалами: zaxid.net