В річницю вибору папи св. Івана Павла ІІ у Ватикані відбулася Свята Меса

1398765161У каплиці св. Себастьяна у Ватиканській Базиліці, де покладене тіло св. Івана Павла ІІ, вчора, 16 жовтня, в річницю його вибору на Престол святого Петра було звершено Святу Месу. Євхаристію очолив довголітній секретар Папи поляка, львівський митрополит архиєпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили 110 священиків, в тому числі і два церемоніарії з періоду понтифікату Йоана Павла ІІ, архиєпископи Конрад Краєвський і П’єро Маріні, а також голова Папської Ради Душпастирства Служби Здоров’я та Хворих архиєпископ Зиґмунт Зімовський.

Під час проповіді Архиєпископ Мокшицький пригадав ту велику роль, яку мав для Церкви понтифікат Йоана Павла ІІ. У контексті Синоду Єпископів, що відбувається в Римі, ієрарх також нагадав, що для святого, справи подружжя та сім’ї, які є темою нарад, завжди мали особливе значення.

«Річниця вибору Йоана Павла ІІ, як завжди спонукає нас до роздумів над значенням його понтифікату для Церкви, для нашої Батьківщини і для нас самих. Потрібно щоб ми в духові вдячності Богові за служіння Кароля Войтили не лише усвідомили собі значення тієї спадщини, яку маємо після нього, але перед усім наново взялися за виконання того, до чого він закликав і заохочував. У 1980 р. Папа скликав Синод Єпископів присвячений подружжю та сім’ї. Той синод, як і сьогоднішній, відбувався в жовтні. Через рік, як плід синоду, Папа оголосив апостольську адгортацію «Familiaris consortio». У ній, він говорив, що сім’я як виняткова спільнота осіб, через любов служить життю, розвитку суспільства і передає спадщину Євангелія про наше спасіння в Христі. Йоана Павло ІІ завжди турбувався про сім’ю, про її здоров’я, знаючи, що благо Церкви та суспільства пов’язане з його благом” – сказав Архиєпископ Мокшицький.

За матеріалами: Львівської архідієцезії РКЦ