У Соборі св. Юра продовжують в особливий спосіб пояснювати Літургію

Літургія-ЖертвиУ Львівській Архиєпархії УГКЦ ініціювали проведення богослужінь з поясненнями частин Літургії. Вже відбулося дві Літургії під час яких пояснили першу і другу частини цього богослужіння: Чину Проскомидії та Літургію Слова. А наступного четверга, 10 березня, у Архикатедральному Соборі св. Юра відбудеться пояснення третьої частини ─ Літургії Жертви. Початок о 18.00 год.

Пояснення проведе протодиякон Назарій Ярунів, співатиме Молодіжний хор Архикатедрального Собору св. Юра.

Мирян просять взяти з собою молитовник «Прийдіте поклонімся», щоб мати можливість стежити за ходом Літургії.

Літургія Жертви – головна частина Божественної літургії, на якій відбувається анафора — сутнісне перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Христову та Свята Євхаристія — їх споживання (Причастя) вірними.

«Свою назву Таїнство Євхаристії бере від молитви, у якій ми висловлюємо вдячність за всі дари, які ми отримали від Бога. Євхаристія – це молитва вдячності – благодарення, і саме це благодарення випереджує всякі прохання про наші потреби. Той факт, що Отець дарує нам свого єдинородного Сина і Святого Духа, дає нам усвідомлення того, що через цей дар ми отримуємо спасіння. Молячись, ми дякуємо Богові за те, що Він нас створив, що дарував нам спасіння, що прийняв службу з наших рук, що ми пізнали дар Євхаристії і стали спроможними відповісти на нього. Поєднуючись з Христом, ми стаємо учасниками Його спасенних діл – чи то страждання і смерті, чи воскресіння і прослави. Його Пасха стає нашою, і ми вже тепер беремо участь у Його славі, у повноті явленій останнього дня» – зазначають духівники Собору св. Юра.