В УГКЦ вирішили, що найкраще контактувати з молоддю через спорт

kobel1Наслідуючи досвід католицької Церкви у Ватикані, Глава УГКЦ вирішив створити структуру, яка б поширювала ідею популяризації спорту, здорового способу життя, а також душпастирства спортсменів, організацію різноманітних змагань. Відділ душпастирства спорту вже створений при Комісії УГКЦ у справах мирян. Його очолив о.Олег Кобель, адміністратор парафії преподобної Параскевії у с. Кавське Стрийського району ( Львівська обл.).

Згаданий відділ має певну мережу священиків, що закріплені за кожною єпархією. На сьогодні вже організовані спортивні табори, де діти різних вікових категорій окремо від катехитичних та молитовних годин, мають час для гри у волейбол, теніс та футбол. Крім того, як розповів о.Тарас Жолдах, відділ сприятиме тому, щоб спорт був у програмі кожного християнського табору при церквах УГКЦ.

«Найкраще контактувати з молоддю через спорт. Священик сприймається як той, що приходить і говорить якісь зобов’язуючі речі. Це нецікаво. Але, коли ми поєднали катехизацію і спорт то є більше охочих до навчання. За 5 років регулярних тренувань з футболу  на нашій парафії в Стрию, ми досягли того, що останні 2 роки наша парафіяльна команда займає перші місця на районному рівні», – розповів о.Тарас Жолдах.

Відділ душпастирства спорту планує розвивати різноманітні види спорту, включно зі шахами та більярдом. Також до співпраці залучатимуть спортсменів.

«Для когось поштовхом для навернення є дія одного з кумирів спорту. Тобто, чоловік, що побачив як Шевченко вийшов на футбольне поле і перехрестився, навернувся до віри. Тому ми проситимемо, щоб спортсмени давали свої свідчення віри публічно», – зазначив о. Олег Кобель.

Голова Відділу також додав, що до співпраці залучатимуть парафіян та духівників з інших конфесій.

«Спорт – це та точка дотику, що дозволяє обходити гострі кути. Ми відкриті до співпраці з іншими конфесіями. На змаганнях ми є рівні між собою. Навіть після змагань зустрічаємось, разом п’ємо чай. Коли нас об’єднує спорт, тоді нам легше порозумітись. Ми будемо шукати співпрацю з духовенством інших Церков. Сподіваюсь, що питання розвитку спорту буде озвучено на Всеукраїнській раді Церков, щоб всі Церкви це розвивали. Будемо співпрацювати і вчитись один в одного, – переконаний о. Олег Кобель.

Участь у змаганнях братимуть як миряни, так і священики. На сьогодні вже 4 рік проводяться змагання серед отців Стрийської єпархії з міні-футболу.

Моє фото 1Важливо, що голова Відділу душпастирства спорту є прикладом для молоді та мирян. Він свого часу займався бодібілдингом, став чемпіоном у Львівській області по культуризму.

Отець додав, що зараз планує відновити також існування священичих товариств, які б пропагували здоровий спосіб життя.

«Здоровий священик – багатство для Церкви.  Бог благословляє тих, хто працює над собою. Стараюсь не перейти межу і слідкувати за здоров’ям. Але ставити мету і досягати її» – ділиться досвідом керівник Відділу душпастирства спорту.