В Українській греко-католицькій церкві хіротонізували наймолодшого єпископа

15 лютого 2023 року в Архикатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового УГКЦ м. Івано-Франківськ відбулася Архиєрейська хіротонія владики Миколая (Семенишина), обраного єпископом-помічником Івано-Франківської Архиєпархії. Владика Миколай став наймолодшим єпископом Української греко-католицької церкви. 

Головним святителем був Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, співсвятителями – Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир і апостольський екзарх в Німеччині та країнах Скандинавії Богдан. Співслужили єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ, а також Апостольський Нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас, Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мечислав та численне духовенство. 

Нагадаємо, 27 жовтня 2022 року пресслужба Святого Престолу повідомила, що Святіший Отець дав згоду на вибір отця Миколи Семенишина єпископом-помічником Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Кандидатуру отця Миколи Семенишина на своїй липневій зустрічі розглянув Синод Єпископів УГКЦ, а відтак Ватикан підтвердив, що Папа Франциск підтримав цю пропозицію і призначив новообраному єпископові титулярний осідок Юнки Мавританської. 

Отець Микола Семенишин був довголітнім особистим секретарем Блаженнішого Любомира, очільника УГКЦ, і звершував це служіння аж до самого відходу Патріарха до вічності. Тепер сорокарічний владика став наймолодшим єпископом в Українській греко-католицькій церкві. Перед ним наймолодшим католицьким єпископом був владика Степан (Сус), що став Архиєреєм у віці 38 років.

Вже цієї неділі, 19 лютого 2023 року, також відбудеться Архиєрейська хіротонія о. Андрія Хім’яка, майбутнього єпископа-помічника Київської Архиєпархії УГКЦ.

Фото Олександра Савранського

Джерело: УГКЦ