В УКУ презентуватимуть україномовний переклад книги «Фотієва схизма: історія і легенда» Франтішека Дворника

Francis Dvornik, 1973 (AR.PH.Misc.246)
Francis Dvornik, 1973 (AR.PH.Misc.246)

У четвер, 5 жовтня 2017 року, о 16 год. у конференц-залі Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться презентація перекладу книги Франтішека Дворника «Фотієва схизма: історія і легенда». Захід відбудеться в  межах Х Екуменічного соціального тижня «Гідність-Служіння-Солідарність на шляху оновлення країни», який вчора стартував у Львові.

 Під час презентації доповідатимуть:

о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету;

д-р Марія Горяча – доктор богослов’я, викладач Українського католицького університету;

Роман Скакун – науковий редактор видавничого відділу Українського католицького університету.

Модеруватиме захід Тарас Курилець, керівник проектів та програм Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

ДовідкаПереклад книги американського священика, історика та славіста був опублікований з ініціативи Інституту Екуменічних Студій УКУ спільно з видавництвом Українського католицького університету. Праця Франтішека Дворника є вагомим внеском у справу єдності Церков і, хоч написана близько 80 років тому, досі не втратила актуальності. Вона буде цікавою та корисною для істориків і богословів, усіх, хто цікавиться візантиністикою, історією церковних схизм і шляхів виходу з них. Книга присвячена патріаршеству константинопольського патріарха Фотія, якого тисячу років у Західній Церкві ганьбили як архиєретика й архисхизматика. Тим часом на Сході його шанували як святого, вченого, зразкового церковного мужа.