Василіяни урочисто відкрили Рік святого Йосафата, в часі якого можна отримати повний відпуст

13 грудня 2022 року храмовим святом в церкві святого Андрія у Львові, Василіяни відкрили Рік святого Йосафата. Про це Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні пише на своєму сайті.

Святкуванню передували триденні реколекції від ієрм. Романа (Шуп’яного) ЧСВВ та Вечірня з Литією у навечір’я свята. У святковий день Протоігумен Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні ієрм. Йоан (Школик) ЧСВВ звершив Літургію разом із багатьма гостями, священнослужителями парафії святого Андрія та єпархіяльним духовенством.

Святкову проповідь виголосив ієрм. Ігнатій (Москалюк) ЧСВВ, ігумен монастиря святого Володимира Великого у Херсоні, зокрема поділився досвідом служіння в окупації. Херсон одним з перших потрапив в окупацію, вже на четвертий день повномасштабної агресії Росії. Протягом тривалих місяців життя і служіння в умовах окупації разом із братом Піо (Франішиним) ЧСВВ, ченці всіляко намагалися допомагати людям, які залишилися в місті. У певний період протягом 26 днів у монастирі не було електроенергії, тепло- і водопостачання.  Проте місту вдалося вистояти.

Проповідник наголосив, що протягом наступного року УГКЦ відзначає рік святого священномученика Йосафата, адже у 2023 році минає 400-ліття його мучеництва. З цієї нагоди Апостольська столиця надала повний відпуст для всіх, хто братиме участь у Божественній Літургії у василіянських монастирях та виконає звичайні умови для отримання відпусту. Святий Йосафат насамперед своїм життям подавав приклад, яким потягав людей на шлях Спасіння. Християни покликані наслідувати Христа, подаючи насамперед особистий приклад.

Після завершення Літургії з нагоди свята присутнім було уділено Апостольське благословення та повний відпуст згідно із розпорядженням Апостольської столиці. Акцентуючи на постаті священномученика Йосафата як прикладу і великого заступника, Протоігумен Провінції отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні закликав вірних ще більше молитися за нашу перемогу.

Повний відпуст у василіянських храмах з нагоди ювілейного року, присвяченого 400-літтю мученицької смерті святого священномученика Йосафата, підтверджено декретом, який на основі повноважень, отриманих від Папи Франциска, видала Апостольська Пенітенціарія 16 листопада 2022 року.

Цей декрет окреслює час тривання ювілейного року: від 25 листопада 2022 року до 25 листопада 2023 року.

Щоб отримати повний відпуст дочасних кар за гріхи для себе або для одного померлого, потрібно виконати звичайні умови:

  • перебувати в освячуючій благодаті (для цього отримати прощення всіх гріхів у Таїнстві сповіді);
  • взяти участь у Божественній Літургії і прийняти Святе Причастя;
  • помолитися у наміренні Святішого Отця.

Відпуст з нагоди Ювілейного року може отримати християнин та християнка:

  • які відвідають у формі паломництва будь-який храм Василіянського Чину Святого Йосафата, і там візьмуть побожну участь у ювілейних богослужіннях, або принаймні протягом відповідного проміжку часу (близько півгодини) присвятять час побожним роздумам, прокажуть на закінчення Господню Молитву «Отче наш», Символ Віри, а також молитви до Пресвятої Діви Марії та святого Йосафата.

Похилі віком, хворі і всі ті, що не можуть з поважних причин залишити дім, так само зможуть отримати повний Відпуст, якщо відречуться від всякого гріха з наміром виконати, відразу як тільки буде можливість, три звичайні умови (про які йдеться вище); якщо перед будь-яким святим образом поєднаються духовно з ювілейними святкуваннями, жертвуючи милосердному Богові свої молитви, біль і страждання свого життя.

Більше про про повний відпуст з нагоди ювілейного року ви можете дізнатися на сайті Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.