Ватиканська пошта випустить марки зі зображенням Папи з прапором України

В рамках цьогорічної ініціативи Європейського поштового союзу, запропонованої Укрпоштою, Ватикан випустить марки на тему «Мир – найбільша цінність людства». Про це повідомляє Vatican News.

Під координацією «PostEurop» (Європейського поштового союзу), національні поштові оператори, які є його членами, випускають спеціальну серію поштових марок на тему «Європа». Згідно з рішенням цієї організації, прийнятим 25 квітня 2022 року, темою серії «EUROPA 2023», яка спочатку мала бути присвяченою підводній флорі та фауні, є «Мир – найбільша цінність людства». Рішення прийняте на прохання Укрпошти, щоби виявити солідарність з Україною та пропагувати в світі універсальну цінність миру.

Дві марки в рамках ініціативи випустить Ватиканська пошта. На першій марці, вартістю 10 євроценців, зображений Папа Франциск, який під час загальної аудієнції 6 квітня 2022 року показує український прапор, розповідаючи про те, що він прибув із багатостраждального міста Бучі, що стало свідком жахливих злочинів. При цій нагоді Святіший Отець закликав не забувати про українських дітей, які були змушені залишити свою батьківщину, рятуючись від війни. Зображення супроводжується написом: «Поруч з українцями, благородним і мученицьким народом».

Інша марка з цієї серії, вартістю 1,25 євро, відтворює спільний для всіх поштових операторів «PostEurop» мотив, обраний в рамках спеціального конкурсу. Композиція «Вузол миру» була запропонована Поштою Люксембургу. Натхнені кельтським символом «вузол любові», що складається із двох сердець, які перетинаються, Лінда Бос і Руна Еґільсдоттір створили символ миру у вигляді рук, які перехрещують, немовби долаючи культурні бар’єри та поєднуючи народи світу. Ця графіка зображена і на штемпелі спецпогашення, яке відбудеться 16 травня 2023 року