Вчора Глава УГКЦ відвідав Львів, де прийняв вічні обіти в трьох сестер василіанок

dsc_0031_61c3f5 серпня 2014 року Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Провінційному домі сестер Чину святого Василія Великого, що у Львові. Під час Богослужіння Глава Церкви прийняв вічні обіти в трьох монахинь. Про це повідомляє інформаційний ресурс УГКЦ.

Звертаючись до присутніх під час проповіді, Глава УГКЦ наголосив, що цей день для всієї УГКЦ став великим святом, подібним до Пасхи. «Сьогодні ми тут побачили образ смерті й воскресіння. Адже, коли сестри поклали своє життя перед престолом Господнім, їх накрили похоронною пеленою. Однак потім з-під неї вони встали. Отже, ми бачили, що для того, хто вірить Богові і віддає Йому все своє життя, смерті немає», – пояснив Блаженніший Святослав. За словами Першоієрарха Церкви, ці сестри проповідують воскресіння для нашої Церкви і народу.

Як зазначив Владика, відколи Син Божий став людиною, відтоді небо зійшло на землю і людина вступили на небеса. На його думку, можна жити життям вічним і сьогодні, жити у воскресінні, що є суттю монашого життя. «У світі багато людей думає, що справи духовні – суто приватні і особисті. Але це не цілком так. Бо людина – соціальна, суспільна істота. Саме в тіні церковної спільноти можна зустріти Христа, і те, що зв’язується в Церкві землі, буде зв’язане і на небі», – продовжив він.

Звертаючись до монахинь, які прийняли вічні обіти, Глава УГКЦ зауважив, що вони, обіцяючи Богові чистоту, послух і убозтво, не спиралися на власні людські можливості: «Сам Бог став гарантом того, що ви сповните обіцяне, за умови, що молитиметеся. Бо Христос у вас і з вами молиться, і тоді Він дасть усе вашій Церкві і нашому народові».