У Львові відкрили Центр дозвілля для літніх громадян при Храмі Всіх Святих Українського Народу

завантаженняУ Львові з’являється все більше можливостей для активного дозвілля літніх людей.15 серпня 2014 року відкрили ще один Центр дозвілля для літніх при Храмі Всіх Святих Українського Народу (вул. С. Петлюри, 32). Він створений для того, аби дідусі і бабусі могли соціалізовуватися, оскільки це одна з базових потреб кожної людини. Тепер старенькі зможуть цікаво проводити час в колі однодумців-однолітків у Залізничному районі нашого міста. Урочисте відкриття центру приурочене Дню Незалежності України.

Програма відкриття Центру передбачала урочистий «Парад вишиванок». Хор Шевченківського відділення допомоги вдома виконав патріотичних пісень. Також під час відкриття виступали поетеса Любов Шумська – член Ліги Жінок України, та Марія Грушка, підопічна Залізничного відділення соціальної допомоги вдома, яка продемонструвала вишиті картини та ікони, виготовлені власноруч.

Львівський міський територіальний центр представив літнім людям свій автомобіль, яким обслуговують людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Тепер Центр дозвілля для літніх громадян при Храмі Всіх Святих Українського Народу зможе при потребі користуватися цим автомобілем.

Фактично, Центр розпочав свою роботу у переддень святкування Різдва Господнього, 6 січня 2014 року. Саме тут під час Святої Вечері літні одинокі львів’яни вперше зібралися разом, щоб відчути радість родинного затишку у дружній атмосфері. Відтоді вони радо відвідують цей центр дозвілля, де знайшли друзів та однодумців.

«Це цікаве поєднання діяльності міста і релігійної громади. Церква надає приміщення, місто надає працівників, які можуть тут допомогти. Психологи займаються з людьми. Священики проводять різні духовні зустрічі, прощі тощо. Ми будемо надалі працювати у такому форматі, що буде прикладом для інших наших церков, щоб вони співпрацювали з містом. Ми будемо розширювати мережу центрів денного перебування для літніх людей. Зараз практично у кожному районі міста працює такий центр. Будемо старатися, щоб такі центри були і в мікрорайонах.

Ми починали з ініціативи створення центру для перебування літніх людей ще 2010 року, коли був створений перший центр. Наразі такі центри діють у кожному районі міста, але ми працюємо над тим, щоби й інші отці долучалися до цієї ініціативи. Така потреба існує, бо у нас є велика кількість мешканців міста Львова, які є вже літнього віку, які не мають можливості спілкуватися. Вони сидять вдома, можуть мати депресії та різного роду захворювання. Люди почуваються покинутими, нікому непотрібними. Такими людьми опікується наш Львівський міський територіальний центр. Ми вирішили створити це з релігійною громадою, бо до неї є довіра літніх людей та інших мешканців міста», – зазначив в. о. начальника управління соціального захисту Ігор Кобрин.

«Церква завжди покликана до соціального служіння. Наш храм є новим, і коли ми будували цей храм, то, насамперед, наголошували на тому, що варто творити такі приміщення, де би ми могли займатися певною соціальною працею, служінням літнім, самотнім людям, дітям з багатодітних сімей. Тобто, ми намагаємося охопити усі соціальні верстви населення і ними по-особливому опікуватися. Коли ми думали, як саме нам опікуватися старими одинокими самотніми людьми, то тоді з ініціативою до нас прийшли представники управління соціального захисту та Львівського міського терцентру, щоб ми тут відкрили центр. Ми дуже зраділи цьому і вирішили, що це буде дуже гарна ідея. Почали над цим працювати, виділили деякі приміщення і створили певну програму.

Тепер тут відбувається багато різних заходів. Найголовніше – це те, що людина має можливість тут перебувати протягом дня, почуватися несамотньою в якійсь особливій атмосфері, опіці інших людей. До людей приходить психолог, проводять різні майстер-класи, організовують поїздки, прощі. Тут можна почаювати, відпочити, поспілкуватися, помолитися у храмі, чого людина дуже часто потребує. Така атмосфера допомагає людині відчувати себе ще потрібною у цьому світі.

Кожен, хто хоче прийти у цей центр, має також можливість потрапити на молитву, духовно збагатитися. Коли людина приходить, на неї вже чекає соціальний працівник з якоюсь цікавою лекцією. Відтак, запрошують сюди і священиків, які дають цікаві науки. Я думаю, що наша співпраця надалі буде ще потужнішою, цікавішою, різнобарвнішою.

Ми у майбутньому плануємо будувати додаткові приміщення, певний соціальний центр. Наразі маємо таке приміщення, але обов’язково у майбутньому плануємо зробити поряд з храмом соціальний центр. Потреба у цьому є, бо кількість людей збільшується», – розповів адміністратор Храму Всіх Святих Українського Народу о. Володимир Ольшанецький.

Нагадаємо, що це не перший такого типу заклад у Львові. Схожі пункти відкриті при Храмі Воскресіння Христового (вул. Городоцька, 319а), Храмі Святого Климентія Папи (вул. Ген. Чупринки,70) та при Храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська,175).

Центри дозвілля для літніх вдалось організувати спільними зусиллями Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян і настоятелів храмів Львова.

«Наша мета, аби в кожному районі міста були осередки спілкування літніх львів’ян у форматі цікавого і корисного проведення дозвілля, де б вони могли творчо розвиватись, здобувати нові знання й вміння, брати участь в екскурсіях, тематичних лекціях, заходах, словом, повноцінно жити у громаді.

Маємо хороший приклад, коли у такому спілкуванні народжується нова сім’я. Власне, у січні поточного року двоє відвідувачів центру дозвілля для літніх при Храмі Святого Климента Папи (вул. Ген. Чупринки,70) – пан Іван Онишко та пані Марія Груник – взяли шлюб», – додав в. о. начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Отож, запрошуємо літніх львів’ян до активного життя, до наших Центрів дозвілля. Охочих просимо звертатись за телефонами: 233 10 49, або 238 82 74.