Від з’їзду молоді до Всецерковного патріаршого молодіжного руху: спільнота УМХ відсвяткувала 90-ліття

У 2023 році молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» відзначає 90-річчя. Під час урочистого святкування у Львові 23 липня 2023 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав проголосив, що УМХ надано патріарший статус. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 

«Українська молодь — Христові» — релігійно-національне свято української католицької молоді, що відбулося 7 червня 1933 року з метою демонструвати підтримку Католицькій церкві з нагоди 1900-ї річниці смерті й воскресіння Ісуса Христа. На демонстрацію до Львова прибуло близько 50 000 молоді. Була звершена польова Служба Божа на площі Сокола-Батька, після якої єп. І. Бучко прийняв присягу молоді на вірність Христові і освятив прапори. Відбувся маніфестаційний похід вулицями міста і дефіляда на горі Святого Юра перед митрополитом Андреєм

За радянських часів  спільнота практично не існувала. Відродження УМХ пов’язане з виходом УГКЦ із підпілля. У сьогоденні основний напрямок діяльності УМХ — праця з молоддю.

Святкові заходи з нагоди 90-річчя молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові» розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією у храмі Святої Софії Премудрості Божої УКУ у Львові, яку звершив Блаженніший Святослав. В часі Літургії було урочисто проголошено про надання УМХ патріаршого статусу, а молодь склала присягу на вірність Христові.

«Наші владики побачили, що цей рух не просто живе — він продовжує зворушувати серця дівчат і хлопців в різних частинах нашої Церкви як в Україні, так і в цілому світі. І настав час надати йому церковне канонічне визнання, — виголосив Блаженніший Святослав. — І сьогодні я маю нагоду і честь проголосити, що „Українська молодь — Христові“ стає всецерковним патріаршим молодіжним рухом, і ми урочисто затверджуємо його новий статут!»

Глава УГКЦ закликав українську молодь відновити свої хресні обіти, а тих, хто ще не є членом УМХ, — долучатися до цього Всецерковного руху. 

В рамках святкувань 90-річчя УМХ також відбулася зустріч Блаженнішого Святослава із молоддю, а ще – молитовний вечір за перемогу України та за українську молодь, яка захищає Батьківщину, що знаково відбулася на Святоюрській горі, де 90 років тому «Українська молодь — Христові» вітала Митрополита Андрея. 

Фото: Олександр Савранський