Парафія Успіння Пресвятої Богородиці у с. Годовиця запрошує на Третю пішу прощу до чудотворної Годовицької ікони Матері Божої Утішительки. Учасники прощі молитимуться за родини та щасливе народження дітей.
Про це парафія інформує у соцмережі «Фейсбук».
Проща до святині, яку називають покровителькою молодих подружжів і родин, відбудеться суботу-неділю 24-25 травня. Долучитися до паломництва запрошують всіх охочих.
Адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у с. Годовиця о. Юрій Цегельський розповів «Духовній величі Львова», що свято Матері Божої Утішительки святкують в останню неділю травня, і цього року проща з нагоди празника відбувається вже втретє.
«Нашу прощу вже традиційно організовують парафія Успіння та ГО “Українська Молодь Христові“, також долучаються різні парафіяльні спільноти. Проща присвячена молитві за молоді подружжя і родини, бо Годовицька ікона є їхньою покровителькою. Тому запрошуємо насамперед саме ті категорії людей, але також і всіх інших. Проща відбувається легко, фізично цей шлях пройти не надто складно, тому долучитися можуть всі, хто бажає», – зазначив о. Юрій Цегельський.
Розпочнеться проща з Літургії у львівському храмі Христового Воскресіння УГКЦ (вул. Городоцька, 319А). Дорогою паломники відвідають храми сіл Скнилів та Басівка. У програмі прощі – Вечірня, духовна наука, молитви перед чудотворною іконою на оздоровлення, а також благословення вагітних і жінок, які хотіли б стати матерями. Суботні чування у Годовиці завершаться молитвою в стилі Тезе. Після цього о 21:00 автобус відвезе паломників до Львова.
У неділю празник відсвяткують Божественною Літургією в Годовицькому храмі Успіння Пресвятої Богородиці та урочистим обходом з іконою Матері Божої Утішительки. Також відбудеться благодійний ярмарок на підтримку українських військових та концерт, участь у якому візьме музичний гурт YAGODY.
«Запрошуємо долучатися до прощі і до наших святкувань сім’ї, всіх тих осіб, які планують будувати сім’ю, різні парафіяльні спільноти – це спосіб пожертвувати свою молитву, свої фізичні виклики, невигоди, щоби прославити нашу Небесну Неньку», – підкреслив о. Юрій Цегельський.
Програма прощі:
Субота, 24 травня
10:00 – Божественна Літургія для учасників пішої прощі (храм Христового Воскресіння, вул. Городоцька, 319А).
11:30 – Вихід прочан з храму Христового Воскресіння
12:30 – Прибуття прочан до с. Скнилів. Молитва в храмі
15:00 – Прибуття прочан до с. Басівка. Молитва в храмі
16:30 – Прибуття паломників до Годовиці
17:00 – Велика Вечірня з Литією і духовна наука
18:00 – Паракліс до Годовицької Матері Божої Утішительки
19:00 – Почастунок на подвір’ї храму
20:00 – Молитви на оздоровлення, молитви над подружжями, які не можуть зачати дітей, благословення вагітних жінок
20:30 – Молитви Тезе, Молитва Прослави (тріо з храму Стрітення)
О 21:00 автобус відвезе прочан назад до Львова.
Неділя, 25 травня
11:00 – Паракліс до Годовицької Матері Божої Утішительки. Освячення води
12:00 – Урочиста Свята Літургія. Молебень. Обхід з іконою. Мирування. Благодійний концерт і ярмарок на подвір’ї храму (збір на ЗСУ).
Довідка
Образ Годовицької Богородиці походить із Чехії. Зі середини XVIII століття у подорожній каплиці неподалік містечка Рижовисте (Rýžoviště) в Моравії вшановували фігурку Богоматері з Дитятком Ісусом на руках. Ксилографічне (дереворитне) зображення цієї фігури опинилося в руках пана Затоки зі с. Басівка поблизу Львова, де образ побожно почитали. Після смерті пана Затоки його вдова вдруге вийшла заміж за пана Рончковського зі сусіднього села Годовиці і забрала зі собою зображення Богородиці. З часом образ затерся і зіпсувався. В ніч з 24 на 25 січня 1852 року пану Рончковському приснився сон, ніби він бачить у Вівтарі Непорочного зачаття (одному з вівтарів годовицького римо-католицького храму Всіх Святих) новий образ. Він не надав сну особливого значення, але невдовзі зауважив, що образ Богоматері, який зберігався у його домі, цілком відновився. Про це повідомили львівському архієпископові Лукашу Баранецькому. Образ дослідили кілька комісій, і 1 липня 1852 року архієпископ переніс його до годовицького храму Всіх Святих і помістив у вівтарі Непорочного Зачаття. Відтоді до чудесно відновленого образу Матері Божої Утішительки (Утіхи) почали йти прочани, а святиня прославилася чудами. Про факти зцілень свідчать понад 100 записів у парафіяльній книзі та 120 вот-подяк від тих, хто отримав допомогу Богородиці. На початку 30-х років ХХ ст. ці факти дослідила спеціальна церковна комісія, яка підтвердила чудодійність ікони та прийняла рішення коронувати її. Коронацію звершив звершив львівський латинський архієпископ Болеслав Твардовський 2 липня 1934 року.

В час радянської окупації після Другої світової війни Годовицький чудотворний образ Божої Матері Утішительки було перевезено до Польщі. Зараз він перебуває і вшановується в храмі святого Августина оо. Капуцинів у Вроцлаві. Тут для ікони спорудили спеціальний вівтар, а самому храму згодом надали привілей локального марійського санктуарію Матері Божої Утішительки з Годовиці.
У 2020 році старанням громади греко-католицької парафії Успіння Пресвятої Богородиці в с. Годовиця було замовлено і виставлено до постійного почитання копію ікони Божої Матері Утішительки. Тоді ж започаткували традицію щосуботнього моління перед іконою, на взірець молитовної практики, якою почитають святиню у Вроцлаві.
Годовицька Богородиця вважається покровителькою молодих подружжів та родин, тому кожної першої суботи місяця перед іконою звершується моління в їхньому намірі. В останню неділю травня у Годовиці святкують празник Годовицької чудотворної ікони Божої Матері Утішительки, на честь якої укладено окрему Службу.
Довідка за матеріалами ugcc.lviv.ua
Також читайте: Чудотворні ікони Львова: «Світлоносну свічу бачимо – святу ікону Твою, Богомати»
Свята Джанна творить чудеса через свою ікону: українці діляться свідченнями
О. Юрій-Антоній Меуш ЗНІ: «Ворог людського спасіння воює проти святих місць»