Відбулася Школа Особистісного Зростання: «ДійТи з гідністю»

8 жовтня 2022 року Центр Студентського Капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ разом з Українською освітньою платформою і ДіяТи. Хабом ментального здоров’я провели одноденний модуль Школи Особистісного Зростання: «ДійТи з гідністю». Про захід розповів Центр Студентського Капеланства.
 
Учасники послухали лекції трьох доповідачів і TED-talks від учасників попередніх випусків ШОЗ.
 
Психолог Володимир Чупрін провів розмову на тему «Бог, який живе у лівій і правій півкулях мозку» про особистий досвід і особливості сприйняття. Тези лекції:
• Маючи свій досвід чи хочемо ми бачити те, що відбувається зараз?
• Ліва півкуля – архівує, права – відчуває.
• Ми маємо вже сформовані об’єкти. Об’єкти потрібно пробувати і перевіряти.
• Кожен об’єкт в голові – це не те саме, що оригінал. Те, що ми знаємо, що таке стілець, не означає, що ми – стілець.
• Коли ми йдемо на контакт, то відчуємо напругу – і це прекрасно. Зміни і навчання завжди включають напругу.
• Напишіть, які слова приходять на думку, коли чуєте слово «Бог». Бог – не живе в нашому мозку фактично.
• Ми потрібні один одному, бо в кожному з нас частина історії.
 
Учасники лекції «Чому я не роблю зміни, або мистецтво ставити собі палки в колеса» психологині та керівниці Хабу ментального здоров’я «ДіяТи» Марії Тракало поділись на три групи змін: легкі, середні, і важкі. Дискутували, як кожній групі взаємодіяти з іншими групами та дійшли до розуміння, що кожен з нас є часом в різних групах і що точно є постійне житті – це зміни.
 
Отець Юрій Остапюк говорив про тему «Моя цілісність – моя гідність». Учасники зустрічі роздумували над тим, що таке «цілісність». Пробували молитись Святим Письмом у формі медитації та ділились внутрішніми переживаннями під час неї, писали історію особистого шляху, розмірковували над тим, що дисциплінує кожного: «що я роблю перед тим, як рятувати світ», а також про те, що формування цілісності веде до гідності.