Відбулися облечини кандидатки до Сестер Служебниць. ФОТО

Цими днями, у храмі при Малоберезнянському монастирі св. Миколая Отців Василіан під час святкової Божественної Літургії відбулися Облечини у монашу рясу Сестри Служебниці Клари (Цинканич). Очолив Божественну Літургію настоятель монастиря о. Лука ЧСВВ у співслужінні із духовенством.  У богослужінні взяли участь с. Мартина Кмита, ССНДМ, Провінційна Настоятелька Провінції Св. Йосифа (Сербія), с. Мирослава Яхимець, ССНДМ, Провінційна Настоятелька Провінції Співстраждання Богородиці (Україна), настоятельки монастирів та сестри служебниці з Сербії а також місцевих спільнот, сестри ЧСВВ та сестри Конгрегації св. Франциска. Також були присутні батьки, чисельна родина, друзі та парафіяни монастирського храму.

 Як розповіла с. Марія (Пелих) із  Сербської провінції св. Йосифа СНДМ, це дуже знакова подія для монастирської спільноти, адже останні облечини саме у Сербській провінції СНДМ відбувалися 10 років тому.
“Сестра Клара була парафіянкою Отців Василіан, належала до молодіжної спільноти у якій зростала і формувалася. Часто молодь прагне, щоб було просто легко і все відразу. Бог вкладає у серце кожної людини покликання повільно, воно зростає, немов зерно. Хоча, звісно покликання – це не обов’язково до монашества, або священства, але й до подружжя. Завжди є той, хто кличе – це Господь, кого кличе і для чого кличе. Кожній людині Господь призначив якесь завдання на цій землі. І цю відвагу – піти за своїм покликом, вкладає у наше серце Бог  і промовляє до нас тихенько, у цей голос завжди потрібно вслухатися. На мою думку, саме у молодіжних спільнотах при церквах молодь черпає силу вслухатися до чого їх кличе Господь. З таких молодіжних спільнот дуже хороші люди різних професій виходять. З дитинства наша сестра Клара почала приходити до Отців Василіан до молодіжної організації. Зараз вона пройшла етап кандидатури і настав час облечин. Їй 19 років, її новіціат відбуватиметься у Сербії”.
Водночас, с. Марія дала пораду як витривати у монашому покликанні:
“Перш за все, має бути тісний зв’язок з Богом, який відбувається через молитву, читання Святого Письма.  Дуже важливо любити своє покликання, те, що ти робиш щодня. Відчувати, що це твоє, що Бог вкладає у твоє серце. Любити і плекати, постійно вдосконалювати”.
Світлини і інформація із фб-сторінки Малоберезнянського монастиря Отців Василіан та надані Сестрами СНДМ