Відійшов до вічності відомий львівський священник УГКЦ Зіновій Павлиш

9 березня 2023 року на 84-му році життя упокоївся у Бозі о. Зіновій Павлиш, довголітній священник храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у Львові – ієрей підпільної Церкви і сповідник її Глави. 
 
Спогадами про надзвичайно цікавий життєвий шлях отця Зіновія з «Духовною величчю Львова» поділився о. Орест Фредина, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Майбутній ієрей народився в родині підпільного священника. Закінчив політехнічний інститут, а відтак – духовну семінарію в підпіллі 1976 року. В 1981 році Митрополит Володимир (Стернюк) рукоположив його у священство, і відтоді о. Зіновій служив як підпільний священник. Відколи Церква вийшла з підпілля, з 1990 по 1995 рік звершував служіння у Соборі святого Юра, навіть був його адміністратором. Про той час залишилося чимало добрих спогадів, зокрема про гарні повчання, які завжди давав отець Зіновій. 
 
Особливо важливим моментом є факт, що саме він був сповідником світлої пам’яті Мирослава Івана (Любачівського), кардинала Католицької Церкви, Предстоятеля УГКЦ в 1984-2000 роках. Владика Мирослав Іван подарував своєму сповідникові мощовичок із часточкою Животворящого Хреста Господа нашого Ісуса Христа. Його згодом о. Зіновій передав храмові Різдва Пресвятої Богородиці, де служив з 1995 року до теперішнього часу.
 
«Дуже солідний, молитовний, виважений, дуже пунктуальний. Я би сказав, був завжди таким добрим прикладом для інших людей. Мені, наприклад, він запам’ятався так: як десь з’являлася вільна хвилька, він собі у вівтарі брав вервичку в руки і поринав у розважання. Дуже цікаво, що він ще встиг дописати останню свою книжечку з розважаннями, називається “Дорога до Бога”. Якраз встиг її ще передивитися, коли вона вийшла друком»,  – зазначив о. Орест Фредина. 
 
Парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці пригадав: вже відчуваючи власну немічність, о. Зіновій дотепер приватно молився, щодня згадував у Божественній Літургії священників та вірних. Відійшов до вічності у молитві, прийнявши Святі Тайни. «Написав книжку “Дорогу до Бога” – і так виглядає, що став на цю дорогу»,  – підкреслив о. Орест. «Для священників такий був завжди мудрий порадник, дуже солідний чоловік і дуже гарний священник. Так що я думаю, ми всі маємо дуже світлі спогади про нього».
 
Вірні, що багато років спільно молилися із о. Зіновієм, можуть долучитися до заупокійних богослужень у храмі Різдва Пресвятої Богородиці (м. Львів, м. Львів, майдан святого Івана Павла ІІ, 1)
 
У п’ятницю, 10 березня, о 20:00 у храмі відбудеться Чин ієрейського парастасу.
 
У суботу, 11 березня, о 9:00 — Божественна Літургія, відтак Чин ієрейського похорону. Поховають ієрея у Зимній Воді.