Відмовтеся від Фейсбуку і застеляйте ліжко: нестандартні поради на Великий піст

Із 2 березня християн східного обряду починається Великий піст. Він триватиме до 18 квітня. Традиційні три правила посту: піст, молитва і милостиня. Насправді існує багато способів постити.  

Спробуйте застосувати одну із 10 оригінальних порад. 

1. Скоротіть екранний час. Ми використовуємо смартфони, аби зробити нотатки, світлини, віднайти маршрут, зробити закупи. Так! Вони заощаджують наш час і… розвивають залежність. Великий Піст – гарна нагода, аби відчути свободу і радість життя без гаджетів. Відмовтеся від ширяння просторами інтернету у заторах (гарна нагода помолитися); не скрольте стрічку фейсбуку просто знічев’я; вийдіть із соцмереж на час посту; зробіть собі день офлайн.

2. Припиніть нарікати. Зауважте, скільки сил і часу ми витрачаємо, аби довести собі та іншим, що «все не так». Ми незадоволені, втомлені, злі, й щедро ділимося цим всім зі світом. Намагайтеся протягом дня шукати відповідь на питання: що доброго сьогодні сталося? Нічого? Ну то є нагода змінити світ на краще!

3. Вмійте змовчати. Спробуйте під час Великого Посту не висловлювати своєї експертної позиції щодо всього, що відбувається на планеті. Ну бо ж ми про все читали у Фейсбуці; чули в маршрутці; а ще маємо освіту, досвід, і взагалі «моя тітка звідти, і ми кожного літа туди їздили». Якщо буде геть важко, майте відвагу хоча б додавати: «на мою думку», «мені здається» і тп. Це матиме позитивний вплив на тон і розвиток дискусій.

4. Висипайтеся. Прописна істина: людині життєво необхідно 8 годин сну. Таким чином відпочиває наш мозок і відновлюється нервова система. Візьміть собі за правило спати 8 годин на добу, й таким чином ви піклуйтеся про себе. Так ви, до слова, автоматично скоротите час перебування в інтернеті.

5. Шопінгу – ні! Відмовтеся на час посту від купування нових речей. Це може заощадити ваші кошти та дати милостиню.

6. Відмовтеся від перекусу. Не можете постити на хлібі й воді? Відмовтеся від снеків і тістечок у проміжках між основними прийомами їжі. Це може бути складніше, ніж вам здається.

7. Вимкніть музику. Сучасний світ не зносить тиші. Часто вона асоціюється нам із загрозою, таким собі затишшям перед бурею. Іноді вона може бути просто нестерпною, оскільки спонукає нас слухати себе й інших. Проте саме цей інструмент Бог обирає, аби говорити до людини. Відмовтеся на час посту від радіо у машині, улюблених мелодій, використайте цей час на молитву.

8. Не харчуйтеся поза домом. Не купувати готової їжі, готувати вдома, відмовитися від відвідин улюбленою піцерії чи «вуличної» їжі також може стати гарною вправою під час Великого Посту, що також допоможе дещо заощадити.

9. Не забувайте про суть Великого посту. Покладіть удома хрест на видне місце, знайдіть відповідну ікону чи зображення, що товаришуватимуть вам впродовж цих днів.

10. Одразу… застеліть ліжко; помийте посуд після вечері чи горня після кави НЕ відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні. Це збереже ваш час і нерви, а також неабияк допоможе у праці над собою.

Джерело: Aleteia