“Відрізнялася лагідністю і добротою та не боялася смерті”: спогади друзів про с. Ольгу (Дуплєцу), яка загинула під колесами маршрутки

Кілька слів у вигляді спогадів про монахиню Олю Дуплецу із Конгрегації сестер Францисканок Родини Марії, яка трагічно загинула в автокатастрофі у Львові 20 листопада 2021 року.
Народилася 3 вересня 1974 року в Болехові. Так вона прожила лише 47 років. Коли вона народилася разом із сестрою Марією в один день, у мами та батька вже було троє дітей: Люба старша сестра, зараз їй 63 роки, її старшій сестрі Стефанії зараз 58 років, а братові Йосифу 57 років.Тому в її багатодітній родині завжди було багатолюдно, тепло і весело.
Мати Одарія, батько Богдан були щасливі в шлюбі, оскільки мали п’ятеро дітей, яких вони могли забезпечити для нормального життя. Їм, звичайно, було нелегко, але вони ніколи не скаржилися і вчили своїх дітей тієї ж думки. Живучи скромно, вони виховували своїх дітей у християнстві в дусі бідності та любові. У такій великій родині діти ділили все і вони завжди були щасливі. Як часто буває, батьки найчастіше люблять своїх молодших дітей – Олю та Марійку, які народилися, коли вони вже були в старшому віці..
Мама в розмові завжди підкреслювала, що бачить старість поруч і під опікою Олі. З дитинства Оля завжди любила працювати на городі, прибирати в хаті та готувати їжу. Тому, закінчивши школу в Болехові, поїхала вчитися до Львова. Маючи кулінарний дар, вона хотіла стати хорошою господинею та кухарем. На жаль, після закінченнянавчання в Україні були дуже важкі часи – дев’яності, вона не могла знайти роботу. У той час у Болехові вірні римо-католики повернули костел , який освятили 22 грудня 1992 року. Цій інформації дуже зраділа Оля !!! Почала ходити до костелу і допомагати в ремонті напівзруйнованого храму. Коли ходила до костелу, то відрізнялася лагідністю, добротою та старанністю. Завершивши ремонтні роботи в костелі, ксьондз Кшиштоф Панасовєц організував благодійну допомогу хворим та літнім людям, які опинилися у важкому матеріальному становищі. Отець Кшиштоф Панасовєц, шукаючи особу для цих 20 осіб, дійшов висновку, що найкращим кандидатом на цю посаду буде скромна Оля. Звичайно, після цієї пропозиції Оля дуже зраділа і прийняла її. У цю роботу доглядальниці, для цих людей (у прибирання, приготування їжі, прання, покупки, години розмови) Оля «вклала своє серце», як казали добрі бабусі. Але найголовніше в тому, що вона робила, це те, що вона готувала цих людей до сповіді, Святого Причастя і смерті. Ксьондз Кшиштоф щоразу, коли приходив до цих людей, щоб їх сповідати, він бачив ідеальний порядок і посмішку на їхніх обличчях, незважаючи на хвороби та страждання, які вони зазнали. Бабусі завжди казали отцю Кшиштофу: “Це «Наша Оля» все красиво прибрала і підготувала нас”. Безсумнівно, що саме тоді, під час відвідин цих хворих, страждаючих і вмираючих людей похилого віку, Олю було покликано до релігійного життя та до досконалої служби. Тож одного разу вона зізналася отцю Кшиштофу, що хоче вступити до монастиря, не маючи вже жодних сумнівів, що хоче присвятити решту свого життя служінню Богу та ближньому. Тато і молодша сестра були раді такому рішенню. Мама була дуже засмучена, і всі бабусі плакали, бо зрозуміли, що коли Оля поїде в Польщу, щоб вступити до монастиря, вона вже не зможе їх доглядати. Проте було дуже зворушливо, як з нею прощалися та благословляли на «Новий шлях життя».
У липні 2004 р. ксьондз Кшиштоф відвіз Олю до Бібрки під Львовом, а звідти вона невдовзі виїхала до Варшави, щоб постулювати та новіціатувати у Згромадженні Сестер Францисканок Родини Марії. Наступного року, 23 квітня 2005 року, помер її батько Богдан. Настоятелька дозволило їй приїхати на похорон батька. Вона дуже сильно пережила цю швидку смерть свого батька, але прийняла це як ще один життєвий досвід, який дозволить їй ще ближче наблизитися до Бога. Після трьох років постулянту та новіціату в Польщі вона повернулася в Україну, щоб служити Богу та ближньому згідно з «Божою Волею» у Релігійному домі при парафії Святого Миколая в Біібрці. Вона завжди з теплотою згадувала трирічне перебування в Бібрці, особливо цікаву роботу з маленькими дітьми, за якими доглядали сестри. З Бібрки її перевели до Львова, щоб служити Богові та ближньому в дещо іншому середовищі. У 2012 році, готуючись до вічних обітниць, їй довелося гідно пережити ще один досвід і випробувати своє покликання – смерть коханої матері Одарії, яка померла 4 травня 2012 року.
Невдовзі після похорону, 23 червня 2012 року, вона прийняла вічні обіти в Чудотворному Соборі Матері Божої на Ясній Гурі в Ченстохові. Того дня діти з її рідної парафії разом з отцем Кшиштофом, на знак подяки Богу, Конгрегації та їй особисто за здійснення свого покликання, організували концерт, якого, мабуть, не було в цілій історії Конгрегації, у такий день складання вічних обітниць. Того дня, незважаючи на стільки переживань долі, сестра Оля була дуже-дуже щаслива. Після повернення з Ченстохови продовжила працювати у Львові. Робота на кухні і не тільки на кухні завжди приносила їй задоволення. Вона ніколи не скаржилася, завжди намагалася всім догодити. Хоча вона часто була серйозною і могла здатися сумною, цей вираз її обличчя ніколи не був картиною її духовного життя, і вона часто любила говорити про смерть. Вона ніколи не боялася її. Вона завжди до цього готувалася. Тому, коли вона прийшла до неї вранці 20 листопада 2021 року, ми можемо бути спокійні за сестру Олю. Померла по дорозі до Львівського Собору, по дорозі до «Дому, де живе Бог».
Наприкінці наших спогадів про сестру Олю варто процитувати кілька слів Господа Ісуса: «. Істинно, істинно говорю вам: Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться саме-одне; коли ж завмре, то рясний плід принесе. » (Ів. 12: 20-21, 23). -24).
На втіху для нас після втрати сестри Олі нехай послужать нам слова автора Другого послання святого Павла до Тимофія: ««Я звершив добрий подвиг, свій біг закінчив, віру зберіг.”
Джерело: текст Галини Герчик з групи “Болехівчани”.