Відсьогодні можна побачити відреставровані фасади Свято-Покровського кафедрального Собору ПЦУ у Львові

Видання “Духовна велич Львова” сьогодні завітало на вулицю Грушевського у Львові, щоб побачити як виглядає відреставрований фасад Свято-Покроського кафедрального Собору ПЦУ у Львові. Наразі більшість основних робіт завершується, лише деякі остаточні штрихи потребують ще приблизно двох тижнів. Про це повідомила начальник управління історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко. 

“Риштування зняті і це означає, що всі роботи на верхніх партіях завершені, які були найскладніші: розчистка каменю, консервація каменю, укріплення і роботи по ліпнині. Тепер ми бачимо цоколь, котрий теж є складний і був багато разів пофарбований невідомими речовинами, сажами, і щоби його розчистити хлопцям довелося добре попотіти, використати різні методи реставраційні. Цоколь більш-менш розщичений. Фактично тут виконувалися роботи по 4-ьох фасадах, був бічний фасад, який робили минулого року, другий бічний фасад, який робили і цього і минулого року, зі Святим Миколаєм. І основний фасад ми почали чи у червні, чи у травні і вже досить швидко зробили”, – зазначила Лілія Онищенко.

 

Як розповів клірик Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ о. Наразій Тишинський, потреба у реставрації фасадів була нагальною, адже зокрема стик дощових труб був досить пошкоджений часом і загалом самі фасади  потребували реставрації. 

“Хлопці, які займалися реставрацією працювали дуже завзято. Наша комунікація з ними була доброю і побажання Церкви у цьому реставраційному процесі є врахованими. Роботи розпочалися у  вересні минулого року. Хочу подякувати  міському голові п. Андрію Садовому”.

Вже сьогодні кожен охочий може на власні очі побачити відреставровані фасади, ласкаво запрошуємо Вас завітати на вулицю Грушевського.

Частина фото із фб-сторінки Андрія Москаленка