Відтепер належно вшанувати Героїв Небесної Сотні можна у Гарнізонному храмі Львова

IMG_9392[1]Сьогодні, 1 липня, з метою належного вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львівському Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11) встановили оновлену та доповнену меморіальну дошку присвячену Новітнім Героям. Біля пам’ятної дошки вже відбулася заупокійна молитва за всіх хто віддав своє життя за Україну.

Гарнізонний храм вже віддавна став центром вшанування новітніх Героїв України, тому було прийняте рішення про встановлення пам’ятної дошки саме тут. Тепер львів’яни та гості міста матимуть можливість належно вшанувати усіх хто віддав життя, відстоюючи гідність українського народу та незалежність нашої країни під час Євромайдану, зокрема помолитися за їхні душі чи поставити пам’ятну лампадку.

Натомість пам’ятну дошку, встановлену на колоні міської Ратуші 23 лютого 2014 року, передали як експонат до музею національно-визвольної боротьби у Львові (вул. Лисенка, 23а).

IMG_9398[1]«У лютому минулого року, коли був тиждень розпачу, безмовних сліз, горя, відчаю та печалі, тиждень смерті, коли ти усвідомлюєш, що не можеш нічого зробити, але розумієш що потрібно зробити хоча б щось, щоб вшанувати пам’ять героїв – українських героїв нашого часу, виникла ідея створити меморіальну дошку героїв Небесної Сотні Львівської області.

Пам’ятна дошка понад рік служила людям символом вічної пам’яті героїв, тут вони ставили свічки та молилися. Тепер, у зв’язку із природніми явищами, вона не виглядає належним чином. Саме тому, задля її збереження, ми вирішили передати дошку у музей національно-визвольної боротьби у Львові, а  натомість оновлену та доповнену – встановити у Гарнізонному храмі.  Адже коли ми усвідомлюємо усю цінність нашого життя, коли ми боремось за гідність, за країну і віддаємо своє життя заради майбутнього, саме в цей момент тим, кому доводиться миритись із втратами припадає найбільша відповідальність – відповідальність гідно вшанувати героїв, героїв, що боролись до кінця». – зазначає Соломія Якимів, автор меморіальної дошки встановленої на колоні Ратуші.