Відтепер у Римі щонеділі буде Свята Меса українською мовою

158Починаючи із 25 вересня 2016 р. щонеділі о 9:00 у церкві святих Цельсія та Юліана в Римі (Via del Banco di Santo Spirito, Roma) українці римо-католики матимуть змогу брати участь у Святій Месі українською мовою.

Новостворена спільнота, якою опікується отець Олександр Халаїм, запрошує всіх українців, які мешкають у Римі та околицях, до спільної молитви та Євхаристії.

«Така потреба давно визрівала в серцях українських мирян та священиків, які навчаються чи працюють у Римі. І тепер ми дуже раді, що можемо анонсувати українську католицьку Літургію в самому серці Рима, неподалік Ватикану», — поділився враженнями один з ініціаторів, Володимир Пашковський. Пізніше, задля зручності людей, які доїжджатимуть, час Меси може змінитися.

14453840_10209022876402395_1459750069_o

Архиєпископ Мечислав Мокшицький, який також доклав чимало зусиль, щоб українські католики в Римі мали можливість спільної Літургії, привітав їх із цією новиною:

«Я дуже тішуся, шо нарешті нам вдалося узгодити питання, щоби наші вірні з України могли збиратися разом, щоби посвятити час Господу на Службі Божій, молитві ій зустрічі у спільноті українців. Часто вікарний єпископ Рима говорив мені, що було би добре, щоб українці, які живуть і працюють у Римі, також могли інтегруватися в італійські парафії там, де вони живуть і навчаються, якщо вони знають італійську мову. Але ми знаємо, що цього замало, бо кожен хоче молитися своєю рідною мовою, своєю молитвою серця. І це дуже важливо, бо знаємо, що є велика розлука з родиною, батьківщиною, а тоді люди особливо потребують заступницької молитви, спільноти, Церкви, яка є другою родиною.

Дуже дякуємо всім, хто долучився до реалізації цієї ініціативи. Також настоятелю церкви святих Цельсія та Юліана, який прийняв нашу спільноту, а особливо нашим священикам, які хочуть посвятити свій час, щоби огорнути пастирською опікою вірних з усієї України та нашої Митрополії.

Вітаю вас усіх із цією новиною та заохочую до спільної молитви. Так як інші національності з інших держав мають свої храми в Римі, так і ми будемо дбати про те, щоб мати свою українську спільноту, з часом і парафію, і думаю, що це буде на добро кожної людини, для розвитку її віри та святості».

Джерело: «CREDO».