“”Вітер На-Дії” покаже, що життя не можна “поставити на паузу”: головні цікавинки фестивалю 2021

У неділю 12 вересня 2021 року на території Центру Шептицького відбудеться найбільший християнський фестиваль “Вітер На-Дії”. Цьогорічне гасло: “Дзвін до змін”, це означає, що життя неможливо зачинити на карантин, воно ,все одно, вирує і триває.  У ефірі  програми “Добра розмова” “Живого телебачення” о. Ростислав Пендюк – голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, батько-засновник фестивалю “Вітер На-Дії” та співорганізатор фестивалю Юрій Вовк розповіли про те як вдалося запросити на фестиваль одні з найвідоміших в Україні світських та християнських гуртів, яким темам будуть присвячені панельні дискусії та багато цікавого.

Рік тому фестиваль “Вітер На-Дії” відбувався лише у онлайні, але цьогоріч,попри дещо обмежену кількість учасників, масштабна християнська подія відбудеться у офлайні. Квитки можна буде придбати за посиланням.
 
-Цьогорічним гаслом фестивалю є “Дзвін до змін”. Про які зміни говориться і який двін має продвзеніти у нас 12 вересня?
-Наше гасло “Дзвін до змін” закликає не зупинятися у часи труднощів, перешкод, не опускати руки і не “ставити життя на паузу”, бо так виглядає, що життя до того стану у якому ми були 2 роки тому, вже не повернеться ніколи. Ми маємо чути оцей дзвін, який закликає нас мінятися, чогось нового вчитися, виробляти якісь нові навички, звички і жити у тому часі у якому ми є. І це не означає, що ми мусимо бути нещасливими, чи пригніченими. Фестиваль мав би дати поштовх, підштовхнути наших молодих учасників до того, щоби довіритися, у першу чергу, Богові. повірити у власні сили, можливості своєї країни і тих людей, які нас оточують.
-Як потрапити на фестиваль? Потрібно купити квиток?
-Цьогоріч ми дещо змінили формат нашого фестивалю, бо ми змінюємося, розуміємо наші потреби, які збільшуються, тому цьогоріч фестиваль є платним. Але будуть деякі події, які відбуватимуться у Стрийському парку, йдеться зокрема про денний концерт, на які можна буде потрапити безкоштовно, а все, що буде відбуватися на території УКУ буде за наявності вхідного квитка, який можна придбати на нашому сайті. Також є для молоді, студентів пропозиції у Інстаграмі від священників-блогерів, на їхніх сторінках розміщені промокоди за якими можна придбати квиток зі знижкою. 
– Завдяки тому, що до фестивалю можна буде долучитися й онлайн, учасник зможе навіть побувати на двох подіях одночасно, просто ввімкнувши трансляції на різних гаджетах. Це те, що ще 2 роки тому здавалося неможливим.
– Те, що на нашому фестивалі відбувається кілька дуже крутих подій одночасно -це концептуальна історія насправді. Ми це робимо свідомо, показуючи і моделюючи те як виглядає життя. Бо у житті ти так само постійно маєш можливість обирати: піти ліворуч, чи праворуч і у той конкретний момент життя у якому  ти знаходишся, маєш робити вибір, що для тебе є найважливіше і найбільш потрібне і у певний мірі фестиваль відтворює цю модель, яка є у реальному житті.  Ми радіємо, що можемо запропонувати багато корисних можливостей для молоді і хочемо вам дати маленьку пораду.
-Яким темам будуть присвячені інтелектуальні майданчики? Як добирали спікерів?
– Дуже багато неймовірних спікерів, які дуже цікаві і відомий у всьому світі бізнес-мислитель Андріан Сливоцький, у нас буде представник Ватикану і чимало інших спікерів, які говоритимуть на найрізноманітніші теми: від моди на українське до сімейного життя. Ми стараємося, шоб для молоді був запропований повний асортимент різноманітних тем. Добір спікерів – це неймовірно захоплюючий момент організації, бо це завжди про натхнення.  У нас буде багато дискусійних майданчиків і ми будемо  говорити про Україну, що означає Україна, що значить бути українцем, що ми можемо. Бо є відчуття, що багато людей втратили довіру до себе самих і до своєї країни. Ми хочемо на фестивалі подивитися на себе і закохатися наново у свою країну, свій народ. Будемо говорити з Владикою Борисом Гудзяком, а також з державним секретарем Кабінету міністрів Олександром Яремою про яку Україну ми мріємо і що можемо зробити, аби цю Україну втілити. Будемо  говорити про те, що у світі може бути мода на українське і цю розмову очолить солістка гурту “Go_а”, який слухає весь світ. З нами буде Юлія Магдич, яка шиє одяг з українськими орнаментами у який одягаються селебріті багатьох країн світу. З нами буде міський голова Львова Андрій Садовий, який розповість про Львів, який давно вже став брендом.
– На фестиваль цьогоріч завітає представник Ватикану, тобто людина, яка відповідальна за молодь у цілій Католицькій Церкві отець Жоао Шагас.
– Два роки тому ми мали теж гостя з Ватикану, який теж працює у тому дикастерії, що відповідає за дітей та молодь.Але гостя такого рівня з Ватикану ми ще не мали. Для нас це справді велика честь, що він погодився до нас приїхати.  Організовуючи цей фестиваль, ми діємо дуже у контексті того про що зараз говорить Святіший Отець і Апостольська Столиця. Недавно видали документ, який заохочує до того, щоби локальні Церкви творили свої прототипи дня молоді: великі зібрання молодіжні, свята віри. Ми коли отцю Жоао про це розповіли,то закликали його приїхати.
– Розкажіть про музичну частину “Вітру На-Дії”, кого з музичних гуртів очікувати?
– У Стрийському парку буде концерт на відкритому повітрі. Зможете почути дуже класних виконавців – це гурт “МетаНоя”, гурт “Modern foIk” у якого дуже українська музика,  також буде гурт “Край неба”, буде гурт “Popry vse”. На великій сцені виступатиме гурт “GO_a”. Щороку коли ми організовуємо цей фестиваль дуже добре розуміємо, що головним організатором є Господь Бог.  Дуже радіємо, що такого рівня будуть присутні музиканти. Також буде гурт “ДикоBrass”. Вони настільки запалюють, що молодь просто фанатіє від їхньої музики. 
–