Владика Борис до Сергія Жадана: “Ми повинні перестати боятися, а почати жити”

“В нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти в пустелею, несучи свої вантажі. Робити свою роботу”, — Президент УКУ владика Борис Ґудзяк у прямому ефірі з письменником  Сергієм Жаданом говорили про Україну на зламі епох та пошук опори у світі постійних змін. В УКУ занотували кілька тез із розмови.

Владика Борис до Сергія Жадана: “Ми повинні перестати боятися, а почати жити”

🔸Про стосунки
💬Рекомендую усім перед сном читати Святе Письмо. Нам треба розкріпачити Євангеліє, нам — “правильним” християнам — треба лишати місце на Христа.

💬Бог є демократичним. Він нам дозволяє більше, ніж наші батьки. Він не обмежує нашу свободу.
Стосунки, любов — це Боже життя.

🔸Про Церкву і служіння:
💬Як має Церква працювати, щоб бути ефективною? Сьогодні ефективність міряється рейтингами і цифрами, зокрема грошима. Але ж за такими мірками Ісус був невдахою! Це була мандрівна проповідь з певним числом учнів, які, коли дійшло до страстей, всі порозбігалися.

💬Нам, християнам, треба усвідомити, що це Божа Церква і нічого з Нею не станеться. Це є Божа справа, ми в Церкві повинні перестати боятися, а жити.

💬Найбільша небезпека для Церкви, коли вона намагається одержавлюватися. За цінності треба боротися, ми не маємо стояти осторонь. Треба втілюватися в процеси людського життя, але не шукати влади. Правдиве служіння — відпускати владу. Так як зробив Христос. Панувати і сидіти на троні — це не наше завдання.

💬При єпископській хіротонії я через кості відчув вторгнення Бога у моє життя.

💬Коли я переїхав до Франції, то спочатку було складно. Що я — східний католицький єпископ, вірні якого емігранти без документів, — можу зробити в цьому альфа місті, яке диктує порядок усьому світові?. І я сказав собі: “Борисе, живи, живи добре, старайся слухати Божого Слова, будь з людьми, не дивися на рейтинги і на те, що твоя французька недосконала, а живи і люби”.

💬Те, що ми пережили в Парижі — це було маленьке втілення Божого царства. Ми до того покликані — не до кількості, а до нової якості.

💬Смирення, яке переживає Церква в Америці — Господь дарує нам нове життя.

🔸Україна та УКУ
💬Під час Майдану я пережив щось неймовірне, надприроднє — коли людина у місті-мільйоннику дає ключі незнайомцеві, який не має, де ночувати. Це таїнство.

💬Україна має потенціал свідчити про важливі речі, але має себе зібрати. Корупція є всюди, але в нас її трохи забагато.

💬УКУ — це не МакДоналдс, який можна мультиплікувати. Це праця з людьми. Важливо, щоб УКУ залишався таким. Як президент, я над цим чуваю. Зараз це основний критерій для УКУ, який раптом став престижним, але треба пам’ятати, що траєкторія Христа була до низу. УКУ має бути на перетині — стреміти до великого, але простягати руку потребуючим. Бути польовим госпіталем, бути коморою Доброго Самарянина. Треба відкривати свободу пасхальності. Ти не можеш жити, якщо ти не вмираєш…

💬В нас не буде ідеального лідера, поки народ буде таким, який він є. Нам всім треба йти пустелею, несучи свої вантажі. Робити свою роботу.

🔸До Сергія Жадана
💬Хто я? Якийсь Борис Ґудзяк з Філадельфії, і у нього бере інтерв’ю сам Жадан! Я вчора перед сном читав ваші вірші. Ви маєте Богом дане слово, Ви маєте слухачів. Я вам вдячний, бо сьогодні у прямому ефірі я у пошуку разом з вами: а що є Божа воля сьогодні? До чого Христос кличе?

Джерело тексту: фб-сторінка Українського Католицького Університету 

Фото: Твоє місто