Владика Борис Ґудзяк: «Порожнечу страху заповніть спілкуванням»

Вже учора, 8 вересня, стартували Дні УКУ у Львові. Традиційно розпочав цю подію  Президент УКУ,  Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ Владика Борис Ґудзяк. Він виступив з актуальними роздумами в час карантину – свідчення, служіння і спілкування у час глобальних викликів, як змінився світ після піврічних карантинних обмежень, як зберегти свої ціннісні орієнтири і де шукати опори в епоху постійних  змін. Про це та інше владика поділився у своїй промові.

«Нам здається, що наш чорний лебідь – найчорніший, наш форсмажорний час –  найфорсмажорніший. Нещодавно, ми відзначали 36-у річницю смерті Патріарха Йосифа Сліпого. Кожен, хто хоча б трішки знає про його життя, розуміє, що наші випробування не найскладніші. Ми не пережили того, що пережив він».

Владика відзначив швидкий розвиток університету за останні десять років. З нагоди початку навчального року він привітав першокурсників і наголосив на унікальному шансі, який їм випав:

«Сьогодні УКУ не крокує, а біжить.   Прошу всіх нових студентів, щоб засвідчили свою вдячність за змогу вчитися в цьому університеті. Таких, як ви, на кожне місце було 5-7 осіб. Ви маєте те, що інші не могли отримати. А це великий дар. Високий бал  зі ЗНО чи зі вступних іспитів –  це малий показник. Унікальність УКУ не лише у програмі, у прекрасних викладачах, спонсорах, які підтримують нашу працю, наше навчання. Цей заклад  має прекрасне покликання говорити про Бога».

Архиєпископ запросив  брати приклад з життя тих, хто зумів подолати труднощі:

«Заохочую  приглянутись до прикладу трьох осіб – патріарха Йосифа, Мирослава Мариновича і когось із вашого оточення. Вони пережили невимовні труднощі, переступили бар’єри – війни, хвороби, бідність, самотність, несправедливість, травми. Подумайте, як ця людина засвідчила, переступивши ці бар’єри, визволившись з кайдан, щоб бути позитивним і підіймати інших, іти вперед не нарікаючи».

Владика Борис переконує, що самотність в час пандемії породжує  страх й непевність. Шлях подолання – вийти з обмежень,  запросити у своє життя інших й запропонувати свою присутність в їхньому житті:

« Ми не помилимось, коли одягнемо нагого,  нагодуємо голодного чи подзвонимо  до самотньої людини. Не помилилось, коли врахуємо когось до нашої молитви. Зробіть зв’язок між собою і Богом трьохстороннім, залучивши близьких і послуживши їм. Так ми заповнимо порожній час страху, який нас паралізує. Цей обмежений період нашого життя потрібно заповнити жертовністю. Тоді розумієш, що вже й не такий пригнічений і можеш ще допомогти, поділитись з іншим. Природа  любові – віддаючи, ми збагачуємось.  Порожнечу страху заповніть спілкуванням. Коли ми корчимось у своїх  проблемах у закритому приміщенні, наше життя і дух стає закритим.

Я  хочу попросити вас бути членами спільноти, яка не лише сам на сам з собою, а яка з Богом і ближнім».

Владика Борис згадав й за тих, кого переміг вірус ковіду й наголосив не боятись смерті, шукати позитивні сторони цього нелегкого часу. Свою промову  владика закінчив благословенням.

Підготувала: Наталя Стареправо

Фото з Інтернету