Владика Борис (Ґудзяк): «Праця капеланів – гордість нашої Церкви»

гудзякЄпископ Борис (Ґудзяк), ієрарх УГКЦ, поділився своїми враженнями від відвідин зони АТО на Донбасі, повідомляє сайт УГКЦ.

«Вражає велика мужність наших воїнів і волонтерів, які в такому молодому віці покидають свої родини, щоб служити на передовій. Я до сліз зворушений свідченнями багатьох солдатів і капеланів. Вони кажуть, що забезпечення української армії покращилося, бойова готовність – зростає. Хочу зауважити, що присутність капелана там надзвичайно важлива. Про це мені казали самі командири», – сказав він.

За словами єпископа, присутність у зоні АТО священика важливіша за слова чи дії: «Це дає їм натхнення. Бо ж священик скеровує погляд, думку та душу до священного».

На його думку, кожен священик, який проведе навіть незначний час на фронті, не лише ділиться Божою благодаттю, а й сам проходить глибокий духовний шлях. «Присутність душпастиря на війні збагачує і його, як і кожного, який бачить межу добра і зла», – підкреслив ієрарх.

Владика Борис переконаний, що війна нагадує про життєві пріоритети і ставить на своє місце житейські дрібниці: «Честь тим священикам, які вже були там із воїнами. Я вражений прикладом о. Богдана Вихора, який покинув парафію, дружину і п’ятеро дітей, щоб бути на передовій. Інший же, о. Тарас Коцюба, уже четвертий раз відбуває капеланську ротацію. Їхній приклад кличе нас усіх. Капеланів тут було близько сотні, але ж священиків в УГКЦ є три тисячі! До служіння нашим воїнам та збагачення власного духовного життя виразно кличе нас Господь!»

Єпископ сказав, що Україна стала епіцентром глобальних випробувань, а війна на Сході – його ядром. «Праця всіх капеланів – гордість нашої Церкви. Ми повинні розуміти, що вони не можуть за нас зробити те, до чого ми покликані. Тому варто задуматися, як душпастирям долучитися до цього виняткового служіння», – зазначив він.

Єпископ додав, що українські солдати просили передати всій Україні і світу, що вони вдячні за моральну підтримку та матеріальну солідарність парафій, душпастирів, монахів і вірних, які щедро жертвують на боротьбу правди проти неправди.

«Вони жертвують і ризикують усім. А чим готові пожертвувати ми?» – запитав на завершення єпископ Борис.

За словами о. Любомира Яворського, який супроводжував владику Бориса, вони відвідали п’ятьох капеланів, усього ж на ротації перебуває 17 капеланів УГКЦ.