Владика Борис: «Молімся, помагаймо і не сумніваймося, що Божа правда переможе!»

В рамках відвідин України 12 вересня 2022 року Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис, президент УКУ, звершив у Архикатедральному соборі святого Юра Божественну Літургію разом із Архиєпископом і Митрополитом Львівським УГКЦ Ігорем та єпископом-помічником Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимиром. В часі Літургії Владика Борис у проповіді роздумував над словами Апостола, що розкривають глибину стосунку між наставником і послідовником.

Проповідник, аналізуючи читання Другого послання апостола Павла до Корінтян, закликав застановитися над цим уривком (2 Кор 12, 10-19), щоб зрозуміти, «наскільки для нього [Павла] спасіння Корінтян, їхній духовний ріст, їхній вихід з дрібничковості до глибокого життя у Христі є життєвим пріоритетом». Це добрий взірець пастиря і сіяча, який за прикладом Небесного Отця сіє зерно; проте зерно потребує часу та умов для росту – і не кожне зерно дає плід. «Господь шанує нашу свободу; Він пропонує, Він дає – а від нас залежить прийняти».

Проте по-особливому Владика Борис акцентував на Божій могутності, яка спроможна змінити порядок речей: «Потужні цього світу вважають, що вони спасають себе, могутні мають свою славу – їм Божа слава не потрібна. І ми бачимо, як від того терплять ті, які смиренно стоять перед Господом. Здається, це було вчора, коли Радянський Союз розвалився. Але хто міг, скажім, у 85-му році уявити, що воно так станеться? Імперія, озброєна незліченною кількістю ядерних боєголовок, просто зникла. Так є – і так буде зі всіма, які не чують Слова Божого, які діють проти Нього і проти Його дітей. Молімся, помагаймо і не сумніваймося, що Божа правда переможе!»

На завершення Літургії Митрополит Львівський Ігор побажав гостеві благословенного побуту в Україні, повернення та подальшого служіння, яке владика Борис звершує у Філадельфійській Архиєпархії УГКЦ.