Владика Борис: “Життєвий пріоритет – бути на Літургії щодня”

Нещодавно Митрополит Філадельфійський Борис зустрівся із студентами УКУ. Під час цієї зустрічі він розповів як навчитися бути тут і тепер, якими є початки духовного життя та чому бути на Божественній Літургії щодня має стати життєвим пріоритетом.

1.Життєвий пріоритет – бути на Літургії щодня.

 У пріоритетах можна розсіюватися. Але в цьому мене рятує молитва. Я стараюся щодня бути на Літургії. Це для мене один із основних пріоритетів життя.

2. Щоб бути Людиною, треба відчувати, що у Бога є план

   Одне з гасел Патріарха Йосифа було: “Бути собою”. Я у 19 років приїхав до Риму і поселився в будинку УКУ. І 3 роки ми жили в тому самому будинку.  У ньому також мешкав Патріарх Йосиф. Моя кімната була на відстані 20 метрів по прямій лінії від кімнати Патріарха Йосифа, хоча ми мешкали на різних поверхах. Ми щодня бачилися. Коли він говорив “Будьте собою”. Це було іншою формою вислову, який його наслідник Любомир Гузар говорив вже в Україні “Я хочу бути людиною”. І як бути людиною? Як бути собою?  Як бути людиною і бути собою не лише за своїм планом, але десь зрозуміти, що я є вимріяний Кимось, що Господь Бог мене сотворив, порахував кожну волосинку на моїй голові, що бути правдивим, бути собою, не бути “мячиком від тенісу” на якихось хвилях, не бути лише листком, якого вітер зриває і кудись несе.

3.  Началом духовного життя є вміння слухати, бачити, спостерігати. 

Щоб бути собою, потрібна сила волі. Нині нас часто супроводжують малі і великі екрани смартфонів і віяння з них. Чи можете ви панувати над екраном, чи екран панує над вами? Чи можете ви обідати, дивлячись один одному в очі, а не в телефон? 

  1. Аби зосередитись на своєму шляху, людина потребує аскези і праці над собою. Свобода – це дисципліна. За неї треба боротися.

5. Щодня вранці і(або) ввечері знайдіть 10 хвилин для тиші: ви можете провести їх у каплиці, у парку, залишивши телефон у стороні. Побудьте у цей момент перед Богом з тим усім, що ви пережили сьогодні, наодинці. Цей час допоможе вам пізнати, хто ви є перед Богом, ближніми і у новому досвіді вашого життя.

За матеріалами: https://ucu.edu.ua/

Фото УКУ