Владика Борис: “Україну катують на очах всього світу”

Складне становище в Україні коментує архиєпископ та митрополит Філадельфіський, Президент УКУ для американського інтернет-ресурсу CNS.  Учора, у день вторгнення російського агресора, владика Борис заявив, що  такі дії чинять для того, щоб «знищити українську державність і встановити авторитарну систему в країні з населенням 44 мільйони людей». 

Митрополит Філадельфійський Борис провів декілька днів в Україні, перш ніж поїхати до Ватикану та Парижа, зустрівся з послами України у Франції ще до того, як почалось вторгнення по кордоні України.  За його словами, наступ спричинило те,  коли радник президента України Михайло Подоляк назвав «повномасштабною війною в Європі»  факт перебування  майже 200 тисяч військових упродовж останніх місяців на кордонах України, що межує  Росією та Білорусі.

Владика Борис поділився, що бойові дії тривають вже восьмий рік на території України – після анексії Криму Росією. Він зізнається, що остання агресія країни-окупанта свідчить про намір окупувати столицю та повалити уряд:

«Це посилене, всеосяжне вторгнення…призведе до загибелі тисяч і страждань мільйонів. Український опір є доблестним, але згідно з різними параметрами, чи то бюджети, війська, техніка чи солдати, російські збройні сили в 5-10 разів більші за українські. Їхня зброя  досконаліща, і все це підкріплено ядерним арсеналом», – наголосив владика Борис.

Митрополит додав, що починається хвиля біженців, розгортаються масштаби гуманітарної кризи. Незважаючи на санкції для Росії зі сторони західних чиновників, цього ще  недостатньо. Він зазначив, Росія порушила Будапештський меморандум, за яким Україна добровільно позбулася своєї ядерної зброї, а  всі сторони зобов’язалися поважати суверенітет та кордони України. 

“Західні країни потребують іспиту сумління. Як (вони) стояли осторонь і спостерігали за тим, що відбувається в Україні за останні вісім років? Чи повірили (вони) голосам, що йшли від країни? Чи піддався (Захід) пропаганді, переконанням і брехні цинічного неоімперіалістичного лідера? Прихильність до комфорту і втрата розуміння людської природи та глибоких наслідків гріха вплинули на вагання Заходу щодо більш повного втручання протягом багатьох років”, – додав владика Борис. 

Українська католицька церква, візантійський обряд, історично страждала «кожного разу, коли будь-який російський режим, чи то царський, комуністичний чи путінський, окупував українську територію», — сказав архиєпископ.

Владика Борис застеріг не піддаватися наївності та свідчити Боже Слово:

“Тут немає правил; є просто жадібність і жадоба влади. Однак сила правди, сила Євангелія та сила справжнього християнського свідчення перемагають. Але це часто передбачає хресну дорогу, оскільки воскресіння передує смерть. Хоча нація пережила деспотичне правління 20  століття, прийшло нове життя, і нове життя прийде знову. Ми віримо, що історія в руках Бога. Я молився за президента Путіна і за Росію, за навернення  тих, хто веде війну та використовує насильство, щоб підкорити й очорнити інших. Блаженні бідні, ті, хто страждає, ті, на кого вторгаються, ті, кого порушують, хто це терпить в ім’я Христа»,– сказав владика Борис. 

Переклала: Наталя Стареправо