Владика Димитрій (Рудюк) : “Святий Миколай не лише показав, як вірити у Бога, але також як служити людям”

  Сьогодні, 19 грудня 2018 року, найдавніший храм Львова – Архиєрейською Літургією відзначив престольний празник.  Це храм св. Миколая Архиєпископа Мир Лікійських Чудотворця, Православної Церкви України. Літургію очолив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк). У проповіді Владика підкреслив, що храм. св. Миколая є княжим і єдиним у Львові на честь цього святого:

DSC_1716

 


“Хоч святий Миколай жив давно, ми його пам’ятаємо. У родині дуже часто, чи мама, чи бабуся, чи батько запитують: “Чи будете мене пам’ятати”?. Але проходить час, місце могили заростає, цвинтарі щезають, і пам’ять іде у небуття. А ось про святителя Миколая ми пам’ятаємо через 1700  років. А у чому причина? А причина у тому, що св. Миколай служив не собі, а людям.  Не тільки тому, що він був єпископом, але через те, що відчував потребу допомогти людям і допомагав навіть після смерті. Тому пам’ять про нього жива, бо ми всі у Бога живі. Але ми віримо, що святий Миколай є серед нас. Дітям розповідаємо, що він є серед нас таємно, відвідує він і нас, дорослих. Ми чекаємо, що св. Миколай прийде, милостиню принесе, похвалить нас.  У нашій віруючій душі, у серці він живе. І у цьому полягає основна причина, чому ми пам’ятаємо св. Миколая. Це не легенда, це реальний святитель Церкви Христової. Його любов до людей, милостиня, до цього часу колихає наші серце і душу”.

DSC_1764

 

Також у проповіді владика Димитрій наголосив, що зараз живемо у великій радості, адже Православна Церква України нині єдина, обрала свого Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Епіфанія і об’єдналася, щоб служити своєму народові.

“27 років, відколи відродилася наша українська автокефалія –  ми мріяли, мріяли про це об’єднання. 30 років! Мріяли про те, що наша Церква буде визнаною. Ось вона стала такою – визнаною, незалежною, канонічною. Можливо ми у Львові цього не відчували. А ось на Сході України проти людей,які ходили до храмів українських, прямо був влаштований терор. А зараз наша Церква стала єдиною, помісною православною Церквою. І ми сподіваємося, що вони прийдуть у нашу єдину Церкву. Це українці. І вони прийдуть, щоб єднатися з нами. Як це вже зробили два єпископи, які прийшли на Собор і заявили: “Ми будемо з українською Церквою”. І люди їх підтримали”.

    Наприкінці проповіді Владика Димитрій зокрема подякував міському голові Львова Андрію Садовому ( який був присутній під час святкового Богослужіння) і міській владі за сприяння у реставрації храму св. Миколая.

DSC_1743