Владика Михаїл (Зінкевич): «Усі, хто проти об’єднання церков, – проти України»

Митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл (Зінкевич) дав інтерв’ю телевізійному «12 каналові», у якому звернув особливу увагу на потребу церковної єдності, зокрема й із греко-католиками.

Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ у фейсбуці.

Зокрема, Високопреосвященний Владика зазначив, що побожний український люд звик на слово вірити своїм душпастирям. Але деякі батюшки УПЦ (МП), залишаючись у сфері московського впливу, впроваджують у свідомість своїх прихильників ідеї «руского міра». Маніпуляції вірою бувають настільки сильними, що чималі маси, незалежно від освіченості, втрачають здатність нормально мислити (як то кажуть, стають очманілими, чумними). Тому є тільки один правильний шлях – возз’єднання.

«Усі три православні гілки, які існують на території України, мають об’єднатися й обрати патріарха Київського і всієї Русі. Вихід із ситуації – одна держава, одна українська влада, одна українська церква зі своїм предстоятелем на чолі», – стверджує керуючий єпархією.

Далі він уточнив: йдеться про необхідність возз’єднання трьох гілок християнства, що мають основу у Володимировому хрещенні Русі: Православної церкви України, УПЦ (МП) та греко-католиків.

Архиєрей мав на увазі, що перші дві вже частково злилися на Об’єднавчому соборі 2019 року й нині триває входження МП до ПЦУ на рівні громад. Проте значно краще, якщо це станеться на рівні всієї юрисдикції, як і передбачалося на Соборі.

Що ж означає возз’єднання з нами греко-католиків (які в літургійних текстах теж іменують себе православними)? В ідеалі – скасування Берестейської унії 1596 року, за якою частина Київської митрополії Вселенського патріархату стала підлягати Папі Римському (тепер це УГКЦ), та Ужгородської унії 1646 року для Мукачівської єпархії (не входить до УГКЦ). Скасування цих уній означало б і повернення українських католиків східного обряду на православне вчення.

Зрозуміло, що такий шлях потребує багатьох старань, але «всі, хто пропонує інші ідеї, хочуть розколоти Україну та знищити її», – переконаний митрополит Михаїл.