Владика Степан Сус: “Кожен день — це шанс почати нове життя і добрими вчинками змінити світ”

Про це  куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа із титулярним осідком Зиґріса Владика Степан Сус заявив сьогодні, 26 липня 2020 року, під час недільної проповіді. Також Преосвященний Владика наголосив на важливості короткої молитви: “Господи, помилуй!”. Саме вона, на думку єпископа, здатна допомогти нам прожити кожен день життя зі змістом.

“Як важливо нам у житті не втратити свій шанс і можливість. Кожен день, кожен ранок є нам подарований Богом, як нова можливість, новий шанс щось хорошого зробити. Цей дар не можна знехувати, закопати, чи перенести на завтра. Ми повинні використати його вже і тепер. І то, скористатися ним якнайправильніше.  Господь дарує нам кожен день, як нову можливість щось осягнути, змінити,навіть перекреслити, комусь подати руку, а до когось – просто посміхнутись. Це також можливість та шанс, почати новий етап життя, спробувати молитись, брати активну участь у Богослужіннях, допомагати ближнім, підтримувати різні соціальні проекти. Багато з нас, і це ні для кого не секрет, часто починають свій день, інколи не знаючи, що їм робити. Переконаний, що багато-хто сьогодні розпочали недільний ранок, як будній день, як день без конкретного змісту. Дозвольмо, собі розпочинати кожен день з Богом. Це також можливість наповнити своє життя правильним змістом. Подібно, як ми відкриваємо книжку, читаємо її зміст, і нам стає цікаво. Щось схоже із кожним днем нашого життя.  Як важливо, кожен день наповнювати правильним змістом, правильно переживати. 

 Дивлячись сьогодні на цих двох сліпців є Євангельської історії, хочеться просто сказати, що вони скористались своїм днем життя, своїм шансом. Напевне, що вони чули про Ісуса, про Його силу зціляти недужих. Євангелист Матей каже нам, що вони пустились за Ним, і реально кричали, так як може кричати людина, яка справді потребує допомоги, усвідомлює, що це для неї реально останній шанс довіритися Богові, віддати Йому труднощі, виклики, переживання. Цікаво, що двоє сліпців навіть не просять відразу  Ісуса зцілити їх, відкрити їм очі,не звертають відразу увагу на свою проблему, не вказують на окремі свої болячки, чи труднощі, але звертаються до Ісуса просто і доступно, словами: “Помилуй нас, Сину Давидів”. Вони дуже добре розуміли, а ще більше бачили своїм духовним зором, очима віри, що Господь і так знає їхню ситуацію, знає, що вони сліпі. Тому Христос, торкаючись, каже: “Нехай станеться Вам, за Вашою вірою”. Щось схоже каже до них: “Подивіться на світ, настільки ясно і чітко, наскільки вистачить вам вашої віри”. І відкрилися їхні очі. Не знаю, але мені здається, що ці двоє сліпців скористалися своїм шансом, коли вони зустріли Ісуса Христа, бачити світ не лише очима віри, але й реальним своїм зором. Кожного разу, коли я особисто чую у Євангельській історії слова до Ісуса: “Помилуй нас, Сину Давидів!”, щоразу переконуюся у силі, на перший погляд, звичайної для нас молитви. Можливо,навіть найкоротшої, яку ми повторюємо безліч разів на Божественній Літургії,а також під час різних Богослужінь, слова : “Господи, помилуй!”. Якщо нам важко, або не знаємо, що у Бога просити, повторюймо: “Господи, помилуй!”. Якщо ми успішні, нам радісно на душі, у нас все добре і видається, що ні у чому, не маємо потреби, повторюймо: “Господи,помилуй!”. Можливо сьогодні є той день, коли маємо скористатися своїм шансом, день, коли ми також не боїмося іти за Ісусом, і криати у глибині свого серця “Господи, помилуй!”. Можливо ми прикуті до лікарняного ліжка, нам важко дихати, нам непросто, нам встановили діагноз і нам є непросто, молімось подумки з усіх сил: “Господи, помилуй!”. У нас нема часу для ранкової молитви, ми нарікаємо на те, що не маємо можливості молитися, чи ми не вміємо молитися, повторюймо, коли виходимо з дому, просто “Господи, помилуй!”. Як важливо нам не втратити шанс бути з Богом. Можливість правильно бачити світ, поєднуючи фізичний і духовний зір. Адже бути віруючою людиною – означає правильно дивитися на світ, на життя,події, які відбуваються довкола нас кожен день. У сьогоднішніх обставинах життя, нам дуже потрібно тих, хто буде правильно дивитися на світ і своїми вчинками робити світ добрішим. Просімо у Бога, у цій короткій молитві “Господи, помилуй!”, щоб ми цінували кожен день життя, людей, які нас оточують, можливості, які дарує нам Господь. Не втрачаймо можливість, прожити кожен день життя, як великий подарунок від Господа, прожити його правильно, наповнюючи правильним змістом і прожити його з Богом”

ФОТО: УНІАН