Владика Степан Сус: “Молитва — це наша зброя, яка допомагає у цьому житті долати все”

Про це Преосвященний Владика Степан Сус заявив під час проповіді нині у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла. Сьогодні у цій святині  з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника України було звершено урочисту Божественну Літургію. Далі – пропонуємо до Вашої уваги повний текст проповіді Владики Степана у якій він акцентував увагу вірян на тому, що у житті надзвичайно важливо відчувати, що за тебе хтось молиться, а у особі Пресвятої Богородиці маємо заступницю і молільницю за кожного з нас.

“Наші рідні, батьки, бабусі, дідусі, друзі,часто нам можуть сказати: “Я молюся за тебе”, чи “я був у церкві  і замовив Літургію за тебе”, “поставив за твоє здоров’я свічку”, “я згадую у ранкових і вечірніх молитвах про тебе”. Коли ми чуємо від рідних і близьких про те, що за нас моляться, нам є дуже приємно.  А як приємно нам у сьогоднішнє свято чути про те, що за нас молиться і заступається перед Господом Богом сама Пресвята Богородиця. Ми не поклоняємося Діві Марії, ми Її почитаємо і шануємо. Вона є одна із нас, Яку Бог вибрав для того, щоб Вона стала Матір’ю Божою, щоб поєднати Небо із Землею.  Ми Її шануємо, але знаємо, що Вона також може, як наші рідні і близькі, молитися за нас перед Престолом Всевишнього, заступатися, захищати нас. І ми з вами, дорогі у Христі, брати і сестри, у обставинах цього світу, коли сильні цього світу роздумують над потужнішою зброєю,атомними боєголовками, покращують автомати, думають як знищувати, як загарбати інших, мати більшу владу, більше захопити, більше впливати, у всіх тих обставинах ми з вами стаємо свідомі того, що у цьому світі зброя не все вирішує. Є сильніший захист, який для нас є дуже важливий. Це є молитва. Молитва для християнина є духовним засобом боротьби, це є наша зброя, яка дозволяє нам у житті долати все. І навіть у тих обставинах, коли ми оточені з вами різними викликами і непорозуміннями, у обставинах, коли людина є невпевнена, коли справді є страшно. У всіх тих обставинах не що інше як молитва, наше з Вами довір’я до Господа Бога, бажання переживати це життя і виклики цього життя з Богом, усе це справді дає нам ту силу, яку, можливо, ті, хто не розуміє, сьогодні шукають у зброї. А ми з Вами, переступивши поріг храму, перебуваємо з Богом, бо знаємо, що з Богом зможемо все пережити і подолати. У цьому для нас є прикладом Пресвята Богородиця, Матір Нашого Спасителя, Яка у Євангелії дуже мало говорить, але завжди є поруч. І навіть у найскладніших епізодах життя Нашого Спасителя, Вона завжди перебувала поруч, стояла під Хрестом. Вона є Тією, Яка мало говорить, але молиться. Та її мовчанка у Євангелії є свідченням того, що Вона молиться, заступається за нас. Я сьогодні роздумував над тим, як у різні періоди історії нашого народу, різні наші військові формування: козацтво, УПА, Збройні Сили України, різні мілітарні групи: усі вони починали свій шлях не зі зброї, але з покірної молитви перед Пресвятою Богородицею, просячи у Неї захисту, розуміючи, що і самі, будучи захисниками України, потребують того захисту, усвідомлюючи, що молитва сильніша за будь-яку зброю”.

Додамо, що нині о 18:00 у Гарнізонному храмі також буде урочистий молебень на який запрошують кожного, долучитися можна буде й онлайн через фб-сторінку Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла.