Владика Степан Сус: «Всередині я залишаюсь таким, яким був»

Під час проповіді, виголошеної під час першої Літургії владики Степана у Гарнізонному храмі св.ап.Петра і Павла у Львові, єпископ наголосив на особливості переживання Божого Слова у власному житті, а також поділився особистим досвідом єпископського життя впродовж останніх двох тижнів:

«Дорогі брати і сестри! Надзвичайно приємно після двох тижнів тих подій, які сталися у моєму житті, бачити всіх вас у Гарнізонному храмі. І сьогодні цією подорожжю я прибув у той храм, звідки починав шлях як священик та єпископ. Сьогоднішня неділя є особливою у житті всієї Католицької Церкви. Бо ця неділя проголошена неділею Божого Слова. Тому Папа Франциск заохочує сьогодні звертати увагу на Боже Слово. Боже Слово, яке ми як християни маємо чути у нашому житті. Ми знаходимось у світі, де є багато голосів, ідеологій, концепцій. Наш інформаційний простір насичений різними новинами і подіями. Практично 70% цих подій є негативними або сенсаціями. У цьому світі дуже легко заблукати, особливо молоді. Часто саме молодь шукає правильних голосів у цьому світі. Ми є на шляху багатьох випробувань. Важливо, коли хтось переживає кризу, чути перш за все Бога і Боже Слово. Господь все, що залишив у Святому Писанні, залишив, щоб ми жили цим. Обрати правильні пріоритети, бути успішними і щасливими. Бути людьми, з яких інші беруть приклад. Господь ніколи не брав за мету, як подібно до ЗМІ, давати сенсації, вводити нас у депресію. Його основна ціль – це добро кожного із нас, наш спокій. І ми є запрошеними до того, щоб не лише читати Боже Слово, а якось переживати у своєму житті. Часто наша поведінка, ставлення є свідченням того, як ми довіряємо Богові. Господь підкреслює, що Його Слово допомагає нам дивитися на своє життя і вершити його. Тому так важливо, щоб ми слухали це Слово не лише вдома, а взявши до рук наші Біблії, припорошені пилом.  Навіть під час Літургії маємо Літургію Слова – важливу частину для роздумів і пережиття. Маємо жити цим Словом, показувати власним прикладом, що бути християнином – це цікаво, важливо свідчити Бога серед своїх рідних і знайомих. Варто, щоб читаючи Святе Письмо, ми знаходили щось для себе. Важливо, щоб парафія Гарнізонного храму далі жила, приводьте сюди своїх рідних і знайомих.

Для мене єпископське служіння теж стало викликом, особливо впродовж останніх тижнів, коли довелося переїхати в апартаменти, де жив Блаженної пам’яті Патріарх Любомир Гузар. Навіть я тепер використовую той кабінет, у якому він працював.  Треба багато всього вчитися, проте я усвідомлюю, що це лише зовнішні декорації. Всередині я залишаюсь таким, яким був. Тепер повинен ставити перед собою більші вимоги, бути зразком для інших священників”

Підготувала Юліана Лавриш