Владика Степан Сус: «Всі ракети, які збиваються над нашими селами і містами, – це знак, що Бог чує нашу молитву»

Дорогі брати і сестри! Час, який ми з вами переживаємо, – це час війни. Час, який ми з вами переживаємо, – це  період нашої боротьби зі злом. Так, ми відчуваємо наскільки це зло хоче знищити людину і все, що з нею пов’язано. Теперішній період – це час прийняття правильних рішень. Я хочу сказати, що одне із найважливіших завдань людини – це вміти приймати правильні рішення, виважені рішення, які будуть мати результат. І, напевно, що кожен із нас зустрічався з такою ситуацією, коли потрібно прийняти рішення. І, можливо, ми відчували, як непросто часто стояти на роздоріжжі і думати про те, якою дорогою рухатися далі.

Я пригадую собі, як кілька днів тому назад, один з офіцерів пізно ввечері написав мені повідомлення: «Я молюся і прошу Господа Бога про те, щоб Він мені, як командиру, допомагав приймати правильні рішення в ситуації, коли тебе обстрілюють, коли ти оточений, коли гинуть інші, а ти змушений приймати рішення». І в цей час, коли ми з вами тут, у відносному спокої молимося і прославляємо Господа Бога, хтось там, на передові нашої країни, приймає важливі рішення, стратегічні рішення.

Сьогодні на святій Літургії молімося за те, щоби ми з вами вміли приймати правильні рішення, які ми справді поручаємо Богу. Ми просимо Його, щоби Він нам допоміг правильно діяти в житті. І ті наші думки, наші плани, наші прохання мають бути правильними. Нехай Господь допомагає нашим офіцерам, нашим воїнам, нашим захисникам приймати ці оперативні і правильні рішення, які допоможуть дати відсіч злу, яке хоче знищити людину. І щоб вони цими своїми рішеннями справді рятували життя не лишень свого особового складу, але і кожного з нас. Адже всі ракети, які збиваються над нашими селами і містами, які не потрапляють в різні точки Львова чи околиць, – це знак, що Бог чує нашу молитву. Це є знаком того, що наші військові приймають правильні рішення, навіть тоді, коли ми спимо чи відпочиваємо, коли нам навіть не здається, що щось відбувається. Господи, почуй наші прохання сьогодні і навчи нас приймати правильні рішення навіть тоді, коли, можливо, є страшно і ми почуваємо себе невпевнено, коли ми перебуваємо на роздоріжжях і в сумнівах, коли гинуть наші найкращі. Щоб ми не боялися приймати рішення і за них нести відповідальність.

Владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса