Владика Степан Сус: «Жовтень – місяць особливої молитви до Богородиці. Учімося від Неї молитися мовчки і чути Божу волю»

Голова ПМВ владика Степан Сус очолив Архиєрейську Літургію в храмі Пресвятої Трійці отців василіан у Вільнюсі у співслужінні з єпископом Вільнюської архидієцезії Арунасом Понішкайтісом. Із єпископами співслужили: настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, ЧСВВ, заступник голови ПМВ о. Андрій Гах і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Для нас приємно бути тут, у Вільнюсі, зустрічати наших людей, українців. Приємно бачити, що ви є в церкві, що ви стараєтеся приходити і бути на молитві. Жовтень – місяць особливої молитви до нашої заступниці Богородиці. За новим календарем ви 1 жовтня відсвяткували свято Покрови. І я хотів би наголосити на двох аспектах життя Матері Божої», – зазначив владика Степан під час проповіді.

Перший аспект – це вміння годитися і чути Божу волю.

«Щодня, молячись “Отче наш”, ми промовляємо: «Нехай буде воля Твоя, як на Небі, так і на землі». Цими словами ми пригадуємо собі, що, як люди віруючі, переконані, що Божа воля є завжди доброю в нашому житті. Навіть якщо іноді для нас щось є незрозумілим, дивним, важким для сприйняття або приносить терпіння, випробування. Великий Божий дар – коли ми дивимося на світ очима віруючої людини. Бути побожним – означає дивитися і сприймати все після Бога. Ми Бога ставимо на перше місце, а потім дивимося на все, що дає нам життя. Молитися до Матері Божої, просити в Неї заступництва – означає вміти годитися з Божою волею», – сказав голова ПМВ.

Другий аспект життя Богородиці – молитва мовчання.

«Те, чого нам всім інколи бракує, – і єпископам, і священникам, і мирянам, – вміти побути в тиші, просто помовчати. Молитва мовчання – це та молитва, якої ми вчимося з життя Богородиці, читаючи Святе Писання. У Новому Завіті дуже мало моментів, коли Марія щось говорить чи чогось навчає. Ми бачимо, що Вона завжди є поруч із Христом, але Вона мовчить. Тож дуже важливо знаходити час просто побути у тиші, просто помовчати.  Пресвята Богородиця молилася мовчанкою, але в тому мовчанні Вона більше розуміла, більше сприймала – і те, що Бог від Неї хоче, і те, що потребують ближні», – зауважив єпископ.

«Переживаючи жовтень, від свята Покрову Матері Божої, віддаймо себе під надійний захист Богородиці. Вчімося від Неї молитися з Божою волею і молитися мовчки. Нехай Мати Божа буде нашим надійними захистом на всіх стежках життя», – промовив до вірних голова ПМВ.

Владика Степан також передав всім українцям-греко-католикам Литви вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і подарунок для місцевої громади – антимінс з мощами Йосафата Кунцевича.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ за матеріалами Пасторально-міграційний відділ

Фото Уніан