Владика Венедикт Алексійчук: «Ми пройдемо через цю війну, бо Господь давно повірив в нас»

У нашому народі кажуть, що товариш пізнається в біді. І це є правда. Кожний із нас це не раз досвідчував, як з позитивної, так і з негативної сторони. Ті, хто для нас видавалися найближчими друзями, у часи складних обставин нашого життя чи труднощів виявлялися не такими вже й друзями. Інколи в нашому житті траплялися випадкові люди, яких ми мало знали, але біда, клопіт і трудна ситуація показували хто є хто.

Трудність ситуації показує нам хто є хто не лишень щодо інших, але показує і нас самих. Адже трудна ситуація – це дзеркало. І коли ми перебуваємо у часі війни, то маємо розуміти, що часто наша логіка, інтелект і знання не дають нам відповіді. Часто ми не маємо розуміння, що робити, що не робити, як довго буде ця війна.

Але в нас є один дуже важливий інструмент – віра в Бога. Ми знаємо про те, що Бог свідомий цього всього. Я не можу зрозуміти, роз’яснити чи усвідомити того, чому йде війна? Але Бог знає про це. Адже саме Бог є творцем історії. І ні одна волосинка не падає з голови, щоби на це не було Божої волі. Тому ми маємо жити цією вірою в Бога, довірою до Нього. Бо саме трудні ситуації, як я вже казав, показують, хто ми є, і якою є наша довіра до Бога. Легко вірити Богу, коли все є легко. Легко довіряти Йому, коли все просто. Але в цих трудних ситуаціях маємо не втратити цієї віри.

Важлива не тільки наша віра в Бога, але важливо пам’ятати, що Бог вірить в нас, що ми здатні пройти через ці обставини життя. Тому довіряймо Богу і живімо цією вірою Бога в нас. Ми пройдемо через цю війну, бо Господь давно повірив в нас. А наша віра випробовується саме в таких складних життєвих обставинах.

Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США)

За матеріалами відеоблогу на платформі Youtube