Владика Венедикт (Алексійчук): Найкраща інвестиція – це стипендія для семінариста

  На Святоюрській горі відбувся благодійний бранч. Під час якого зібрали кошти на стипендії для студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа та інших семінарій України. До події долучилися представники обласної та міської влади, духовенство та численні благодійники.  

4

 “Стипендії для семінаристів  — це найкращі інвестиції. Адже ми вкладаємо ресурси у душпастиря, який буде працювати із десятками, сотнями, тисячами людей. Якщо ти щось сам зробив, дав людям, то це добре. Але ще краще, коли ти інвестував у священика. Адже душпастир може творити добро завжди і повсякчас” — зазначив владика Венедикт (Алексійчук), який приїхав на кілька днів з Чикаго до Львова.

  Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на важливості підтримки священичих покликань: “Насправді ми бачимо, що цей світ з одного боку є такий дуже крихкий, як кришталь, а  з іншого — він дуже глобальний, мобільний. Владика є зараз на іншому континенті, але думками робить все можливе, щоб підтримати тих хлопців, які мають покликання — іти і служити. Бо без служіння, без Божої ласки нічого не буде”.

3 Перебувати на висоті покликання закликав семінаристів владика Борис Ґудзяк:  Я хочу заохотити всіх. Ви не пошкодуєте, якщо підтримаєте семінаристів.

А майбутнім священикам хочу сказати, що за Вас моляться батьки, дідусі і бабусі, на Вас жертвує вдова, самотня людина. Не ставте питання, а що я буду мати? Не пускайтеся берега. Нехай, Господь усіх Вас благословить. І понесіть додому цю Добру Новину про те, що Ви причинилися до благодійності. Бо священиків потребує Україна і Європа”. Також владика поділився спогадами про свій семінарійний час і тяжкий період, коли УГКЦ була у підпіллі.

 Історію про листування із фундатором своєї стипендії розповів ректор Львівської Духовної семінарії, отець Ігор Бойко.  Саме завдяки підтримці членкині “Союзу українок Америки” він зміг отримати навчання у Римі. Згодом отець дізнався – коли жінка не мала достатньо коштів на стипендію, вона із донькою ліпила вареники і продавала їх. 

1

 Майбутній священик Ярослав виступив від імені студентів: “Семінарія — це місце молитви, інтелектуального вишколу та формації. Але попри цей вишкіл, юнак не має змоги матеріально забезпечувати себе. Студент є цілком залежним від батьків. Але є такі семінаристи, які є сиротами, напівсиротами, або перебувають у такій ситуації, що в силу тих, чи інших обставин батьки не підтримують з ними контактами. Відтак такий семінарист уповає на ту особу, яка своєю працею може допомогти на шляху до священства”

 Благодійний бранч на підтримку семінаристів відбувся вперше. Співорганізаторами події були  БО “Фундація Духовного Відродження” при ЛА УГКЦ, Львівська духовна семінарія Святого Духа та правлячий архиєрей єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго Венедикт (Алексійчук)
  Нагадаємо, що Стипендіальна програма для семінаристів була започаткована під час відзначення ювілею владики Венедикта у січні цього року. Тоді замість подарунків, гості приносили кошти для формування стипендій. Загалом вдалося залучити 1 380 000 гривень.

Підготувала: Оксана Бабенко

Фото із фб-сторінки владики Венедикта (Алексійчука)