Владика Венедикт (Алексійчук): “Замініть паніку у соцмережах молитвою і довірою Богу”

Любі і дорогі друзі!  Ми тепер переживаємо в Україні нелегкі часи.  Але це з нашого погляду нелегко. Дивлячись у історію України від Київської Русі і до сьогодні, бачимо, скільки труднощів переживали люди.  Це історія не тільки України, але й кожного з нас. Погляньмо, скільки складних моментів ми вже пережили. Дуже часто, коли вони приходили для нас було складно і страшно і не знали що робити.  Тепер ми можемо з віддалі часу дивитися на це з усмішкою – на те як тоді боялися, страхалися. Чому нам тепер боляче, страшно, непевно? Бо це дотикає особисто нас.

Дуже часто Христос, коли приходив до учнів і вони перебували у подібному стані, казав їм: “Мир вам!”.  У часі Божественної Літургії ми безліч разів взиваємо і просимо про мир.  Це найважливіша річ, яку дуже важливо зберегти у цих обставинах. Холоднокровність. У християнському розумінні ми би сказали довіру до Бога. Наш страх і переживання у нашій голові. Так ми шукаємо планів як має статися. Але не знаємо. Мир – це прикмета Божа. Це перебування з Богом. А саме перебування з Богом дає нам розуміння – що робити.  

 А це значить знайти час на молитву, обрізати час на перебування у соціальних мережах, переглядаючи знову і знову тривожні новини.  У час Великого посту, який наближається, особливо будемо звертати увагу на три елементи: молитву, піст і милостиню.

Що таке молитва? Це перебування з Богом. Це не лише відмовляння певних молитов. Це зустріч з Богом. Важливо у мирі і спокої переживати цю зустріч. Розповісти Богу про свої переживання. Поміж молитвою мати зустрічі одне з одними. Проговорювати наші думки і переживання. 

Друга важлива річ – це піст. Пропоную обмежити себе від потоку тривожних новин. Чому обмежувати? Бо ми не можемо змінити ситуацію. 

І третє – милостиня. Що це значить? Щось робити. Але для того, щоб щось робити, треба бути з Богом. Допомогти армії, записатися на курси територіальної оборони.

Найперше треба робити те, що вимагають від мене мої обов’язки щоденного життя. І поміж тим всім зберегти довіру до Бога.

Маємо пам’ятати, що про цю всю ситуацію знає ситуацію. Впевнений, що ця складна ситуація вийде нам всім, нашій державі, народу на добро.

Фото Анни Чистякової, сайт “Твоє місто”