Митрополит Епіфаній: «Родина – це великий дар Божий»

Родина – це найрідніші, найближчі люди, які допомагають усім нам у складних ситуаціях, дарують нам тепло. Родина – це безпечний і затишний рідний дім, а родинне тепло, й уроки життя – це те, що людина бере із собою в усі дорослі шляхи.

У День родини з батьківським словом звернувся Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель ПЦУ:

«Сьогодні – особлива нагода ще раз обійняти своїх рідних, зателефонувати тим, хто живе далеко, сказати їм приємні, теплі слова і не соромитися виявити свою любов та увагу до них. 8 липня в Україні святкують День родини.

Кожна родина – неповторна й унікальна, має свої традиції й історію, цінності і пам’ять, свої щасливі і не дуже моменти. Але всі родини об’єднує любов і Боже покликання берегти й продовжувати життя. Саме родина має бути тією непохитною міцною фортецею, яка завжди прихистить від життєвих стихій, заспокоїть у буремні хвилини, вилікує у моменти болю, підтримає в час падіння, даруватиме підтримку, розраду, лагідність.  

Родина – це великий дар Божий і водночас – велика відповідальність не лише за себе і за сьогодні, але й за інших та за майбутнє. Вона забезпечує неперервність буття людини у цьому земному світі, спираючись на досвід, мудрість, вміння старших та водночас підживлюючись силою, наснагою й завзяттям молодих. Саме родина вчить, що важливим є не егоїстичне «я», а любляче «ми», і що любити – це не лише відчувати ніжні почуття стосовно інших, але й вміти приймати їх такими, якими вони є, може, не завжди з ними погоджуючись, але від усього серця бажаючи їм добра.    

Бороніть свої родини від усякого зла й розчарувань. Щодня працюйте над щирістю, миром та злагодою у своїх родинах, зміцнюйте любов поміж собою. Моліться за свої родини та просіть у Господа для батьків, матерів, бабусь, дідусів, братів, сестер та всіх рідних і близьких вам людей Божої милості та благословіння!»

 

За матеріалами Фейсбук-сторінки Митрополита Епіфанія