Владика Володимир до молоді: “Дуже сподіваюся, що ви вже маєте алергію на онлайн”

Звичайно, що карантин нас трохи вибив з колії і переформатував наше молодіжне душпастирство, але в будь-який час і в кожній ситуації відчуваємо потребу зустрічі з Богом і між собою.  Я дуже надіюся, що ви вже маєте трохи алергію на онлайн.  Таке сподівання висловив владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час зустрічі “Здибанка з Владикою” 24 вересня у Митрополичих Садах Святоюрського комплексу.

Моє перше враження, – зауважив єпископ, – коли я побачив вас, здалося, що ви десь виходите з підпілля, бо так повільно і поодинці. Проте дуже вам дякую, що ви прийшли разом з вашими душпастирями.

За його словами, пасторальна праця з молоддю завжди мала дуже багато викликів. Це спричинено тим, що в молодіжних спільнотах не має стабільності, позаяк вони складаються в основному зі студентів, які дуже часто змінюють географію перебування, або зі школярів, які завершують школу і готуються до ЗНО та вступних іспитів. А в такому періоді зазвичай на спільноту бракує часу.

Дуже часто, – каже архиєрей, – ви обираєте лідерів щороку нових і відповідно обличчя постійно змінюються.  Коли вам доручають керівну посаду у спільноті, тоді Вас наділяють особливою довірою. 

“Звичайно, що карантин також нас трохи вибив з колії і переформатував наше душпастирство, але в будь-який час і в кожній ситуації відчуваємо потребу зустрічі з Богом і між собою”, – зауважив він . 

Ще рік тому, – пригадав єпископ-помічник Львівської архиєпархії, – на нашій здибанці, коли не було карантину і пандемії коронавірусу, я звертався до вас через онлайн, бо такі були тоді певні обставини, а сьогодні, коли світ перейшов в онлайн ми ще більше прагнемо зустрічі, щоб побачитися і подивитися один одному в очі. 

“Ми разом зійшлися також, щоб подумати як нам далі йти чи радше плисти в човні нашого молодіжного душпастирства. Ми не знаємо яким буде світ у найближчий час і місяці, але точно знаємо, що щастя – це мить, яку не хочеться відпустити. Сьогодні маємо гарну мить, яку прагнемо затримати у своєму житті і бути щасливими”, – наголосив владика Володимир.

“Дуже добре, що ви прийшли, бо маємо чудову погоду. Прогнози були різні, але як приходить молодь, то погода завжди є чудова, навіть в дощ. Сьогодні навіть дощ не мав відваги падати. Дякую вам і сердечно вітаю”, – додав на завершення львівський архиєрей.

Пригадаємо, що “Здибанка з Владикою” – це щорічний захід Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії, який проводять з метою зібрати лідерів християнських молодіжних спільнот та організацій Львівської архиєпархії УГКЦ на початку нового християнського року для зустрічі з владикою із висвітленням молодіжної теми року та інших проєктів, у яких молодь може реалізувати і проявити свої вміння. 

Підготувала Христина Кутнів