Владика Володимир: “Пам’ятаймо, якою б темною не була ніч в моєму житті, вона завжди покликана народити день”

Ісус довіряє кожному з нас. Ми всі маємо щонайменше три покликання: найперше – до життя на землі, друге – до християнства через хрещення і третє – до конкретного служіння у Христовій Церкві. На цьому наголосив владика Володимир під час проповіді до вірних в Архикатедральному соборі св. Юра 15 жовтня 2020 року.

«Сьогодні чуємо, каже проповідник, як Ісус цілу ніч проводить у молитві до Бога. Без сумніву ця ніч Його молитви народжує день Христової Церкви. Рівно ж ми чуємо імена конкретних покликаних апостолів. І нам не йдеться лише про їхні імена, а про конкретні історії цих дуже різних людей, яких єднає Христос.

«Через недосконалість людей школа Христа мала великі шанси завалитися, але особа  Ісуса їх об’єднала. Очевидно ми б особисто хотіли викреслити Юду Іскаріота зі списку апостолів, бо він і так став зрадником. Хоча Юда був на дорозі розкаяння, він усвідомив свою вину, але завчасно розпорядився своїм життям. Відтак знаємо всі його кінець», – зазначив єпископ.

 Єпископ-помічник Львівської архиєпархії розповів прадавню легенду, в якій розповідається про спокусу диявола, яка відбулася, коли Ісус був на хресті. «Диявол питав Христа: що буде з тими людьми, які пішли за Тобою, коли Ти помреш? На що Ісус відповів, що для цього Він покликав апостолів. На що диявол сказав, що люди через свою недосконалість конфліктуватимуть. Христос сказав, що знає, що його школа може бути під загрозою, але іншого варіанту Він не передбачив, бо довіряє людині», – наголосив владика Володимир.

На завершення архиєрей пригадав, що сьогодні наша Церква  в особливий спосіб пам’ятає про дітей, які померли в лоні матерів чи відразу після свого народження. А відтак про батьків, які потребують зцілення ран.

«Пам’ятаймо про наші завдання на цій землі, бо Бог нам дуже довіряє», – закликав Преосвященніший Володимир.