Владика Володимир у свято Миколая: “Сьогодні ми не мусимо йти на мученицьку смерть, але завжди можемо чинити дрібні вчинки милосердя”

Сьогодні дякуємо святому Миколаю  за наш “Дім Милосердя”.  Дякуємо за його опіку над цим домом і над нами. За те, що посилаю нам  добрих людей, бо не  всі вірили, що цей дім тут буде. Пам’ятаємо скільки були різних пліток й інтриг, але святий Миколай виявився мудрішим від всіх.  На цьому наголосив Преосвященніший владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії під час проповіді до вірних в “Домі Милосердя” Центру Опіки Сиріт у празник святого Миколая.  

“Святкуючи свято тієї чи іншої особи маємо нагоду поглянути на її життя. Нам важливо чогось від цієї людини навчитися. Подивитися що я ма спільного з нею”, – зазначив архиєрей. 

На його переконання Святий Миколай є відомим сьогодні, бо у своєму 4 столітті  жив праведним життям, а смерть земна для людини завжди є коронуванням її життя. 

В день святого Миколая, – припускає проповідник, – ми можливо стаємо трохи кращими, бо маємо надію, що він принесе нам якісь подарунки. Таким чином отримуємо солодощі серед гіркоти життя.

“Ми отримуємо речі, які можливо не є якісь дорогі, але вони є цінними, бо про мене хтось пам’ятає. Розуміємо, що Миколай когось до мене послав. Нашому світу завжди бракуватиме милосердя, людської уваги, людяності, любові чи навіть доброго слова й усмішки на обличчі. Так є, бо милосердя не забувається”, – переконаний владика Володимир. 

Він підкреслив, що святий Миколай впродовж всього життя жив за принципом: “Що дає права рука, то нехай про це не знає ліва”.  “Можливо ці всі передання обросли також легендами, яким добрим той Миколай дійсно був, але навіть якщо в цьому є хоча б доля правди, то це вже дуже багато”, – переконаний єпископ. 

За його словами, діти і дорослі дуже полюбили святого Миколая, бо він приносить подарунки. Ми засинаємо в певному очікуванні  і прокидаємося у певній радості і ми дякуємо святому Миколаю.

“Як би було в якісь мірі добре бути подібним до Святого Миколая.  Ми не мусимо дарувати щось матеріальне. Кожна людина має що дати: хвильку уваги, усмішку, подати комусь  руку і це вже дуже багато”, – переконаний єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. 

Владика Володимир навів приклад одної дівчини, як свідоцтво чудового виховання.  Ця дівчина сказала Миколаю, що в неї все є і попросила в нього лише мандаринки. Як виявилося  її цього мама навчила. Тому вона розуміла, якщо їй Миколай подарує щось дороге, то інші діти нічого не отримають. 

“Яку велику роль відіграють люди у нашому житті, які чинять дрібні справи милосердя, бо життя складається з дрібних речей. Така нагода нам дається навіть вже, адже під час Святої Літургії можемо молитися за рідних і близьких. Також за тих, кому важко у житті. Бо коли іншим людям буде добре, тоді світ і суспільство буде кращим, а нам в такому світі є і буде приємно жити”, – сказав на завершення Преосвященніший Володимир.

Підготувала Христина Кутнів