Владика Ярослав (Приріз) висловив вдячність за подаровану Кальварії літню каплицю

Про це повідомив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, єрм. Юстин (Бойко).

29 січня 2021
Вих. № 21/48 ЛП
Преподобному отцю Юстинові (Бойку),
Синкелу у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ та усім жертводавцям
Христос рождається!
Дорогі добродії!
На Старосамбірщині знаходиться одне з відпустових місць Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ – Пацлавська Кальварія, яка з давніх-давен вабить вірних. Трагічні події, пов’язані з переслідуванням богоборчою державною системою нашої Церкви, не оминули й цього паломницького осередку. Тому з падінням комуністичного режиму та відновленням повноцінного церковного життя у незалежній Україні нам доводиться крок за кроком повертати йому давню славу.
Місцева не чисельна греко-католицька громада зажди рада допомозі осіб, які сприяють відбудові Української Кальварії. Зокрема, вже досить довгий час тут актуальною була потреба у відкритій каплиці, необхідної для проведення велелюдних прощ. Тому я вдячний Богові, який послав на нашому шляху жертводавців, які погодилися передати у дар цьому відпустовому місцю дерев’яну каплицю.
Переконаний, що першопочатково задумана як частина комплексу споруд Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу, територію якої зараз займає Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у м. Львові, вона гарно впишеться в Українську Кальварію поблизу м. Добромиля, де розпочинав свій чернечий подвиг один з представників древнього роду Шептицьких – митрополит Андрей.
Вважаю цей жест досить символічним: колись бойківський край передав Львову прекрасний зразок архітектури храму з с. Кривка; у 30-ту річницю відновлення української Незалежності Львів передає нам сучасний витвір дерев’яної архітектури, створений за древніми народними традиціями. Лише народ, міцно закорінений у християнських морально-етичних цінностях, притаманних його культурі, є здатним успішно долати виклики сучасності; ваша важлива діяльність сприяє віднові українського релігійного духу.
Висловлюючи щиру вдячність усі ініціаторам і реалізаторам цієї жертовної ініціативи, вимолюю у Господа щедрих благодатей для їх особистого і родинного життя, для їхніх земних трудів та для служіння на славу Божу.
Благословення Господнє на вас!
+ Ярослав (Приріз),
Єпископ Самбірсько-Дрогобицький