Владика Ярослав Приріз: «Зараз наш народ переживає свою Голгофу, яку спричинив нам Каїн-московит»

Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! Вже йде четвертий тиждень страшної війни, яку розпочала орда московитів проти мирного українського народу. Україна встояла і бореться, переживаючи випробування і страждання, яких наш народ не зазнавав від часу Другої світової війни. Ми, як народ, усвідомлюємо, що ці випробування – це ціна свободи, гідності нашого духовного і національного буття, якого нас намагаються позбавити. З перших днів повномасштабної війни українська Армія, волонтери, безстрашний і боголюбивий український народ здивували світ своєю вірою, силою, єдністю і жертовністю. Наша найбільша сила – це молитва і довір’я до Бога. Єдність і солідарність додають нам міцності і витривалості, а також впевненості і стійкості. Молитва – найсильніша зброя. І це підтверджують наші воїни на передовій. Тому будьмо єдині у протистоянні ворогу, нехай кожен із нас служить Божій справедливості у захисті цілісності нашої держави від російського агресора.

Початок інтенсивного воєнного вторгнення московії в Україну співпало з початком Великого посту, коли вірні готуються, щоб стати свідками славного Христового Воскресіння. Зараз наш народ переживає свою Голгофу, яку спричинив нам Каїн-московит, щоб перешкодити нам осягнути духовну і національну мету, – вільну, квітучу, соборну Українську державу. Лишень один Господь знає, скільки часу триватимуть ці страждання нашого народу, але ми віримо, що Бог виведе нас до славного воскресіння духовного і національного. Попри ці виклики і жорстокість, які приносить зі собою війна, наш народ об’єднався, став монолітом і поруч із своїм звитяжним військом відстоює свою свободу.

Ми сьогодні молимося за всіх, хто страждає від війни, яку розпочала московія проти нашого народу. Ми молимося за наших Героїв, які віддали своє життя за цілісність і Соборність України. Ми молимося за поранених, за тих, хто носить на своєму тілі рани задля перемоги добра і правди. Ми молимося за волонтерів, медиків, за всіх, хто підтримує українську Армію. Молимося за тих, хто був змушений покинути свої домівки, і кого сьогодні називають переселенцями та біженцями. Молимося за сім’ї, які втратили своїх близьких, молимося за тих, хто перебуває у полоні, кого сьогодні, можливо, найбільше зневажають та піддають тортурам за те, що вони хочуть бути вільними людьми. Молимося за наші окуповані міста і села, які терплять знущання від агресора-московита. Молитва робить нас пильними та уважними до Божої дії в нашому повсякденному житті та сьогоденні.

Святий Ігнатій говорить: «Молитва – це хороший спосіб шукати Бога в усьому та Його знаходити». Ми реалізовуємо нашу місію, здобуваємо людей для Христа, довіряючи їх Його благодаті і захисту. У молитві ми знаходимо заспокоєння, яке охороняє нас від гіркоти невдоволення та від самої смерті, адже ми віддаємо самих себе і всіх, за кого молимося, в руки Божого милосердя. Ми уклінно благаємо Господа нашого Ісуса Христа, щоб Він прийняв під свою особливу опіку наших хоробрих воїнів, захисників Батьківщини, зберігаючи їх неушкодженими перед усіма ворожими наступами. Захисти свободу і Незалежність, Соборність і цілісність нашої Батьківщини.

Владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ

За матеріалами Фейсбук-сторінки Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ